AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 21.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Łódz / Magnetofon= 21.02.2019

- URIAH HEEP

+ Warszawa / Progresja= 22.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Kraków / Ze Pe Te= 22.02.2019

- URIAH HEEP

+ Gdańsk / B90= 22.02.2019

- HEART ROCKOWANIE

The Kroach / Gabriel Keyes (Crash Diet)/ Kier Kemp (Inklings) / Juan Carlos Cano (Enclose) / Maks Kwapień (K.A.C.) / Paweł Izdebski (Studio Accantus) / Paweł Skiba (Goosebumps) / Rafał Inglot (zespół Michała Szpaka) / Michael Lonstar / Jan Więckowski (Unemployed Lovers) / Wolf Spider / Mirek Skorupski (White Highway)

+ Warszawa / Progresja= 23.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Lublin / Graffiti= 23.02.2019

- NON IRON

+ Kraków / Boss Garage= 24.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Rzeszów / Vinyl= 24.02.2019

- NON IRON

+ Poznań / Pod Minogą= 25.02.2019

- NON IRON

+ Toruń / Hard Rock Pub Pamela= 25.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Kraków / Kwadrat= 26.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Warszawa / Progresja Music= 27.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Gdańsk / B90Nowy singiel Chronoform
Pochodząca z fińskiego miasta Kauhajoki formacja CHRONOFORM grająca modern metal, w dniu dzisiejszym wydała nowego singla promującego krążek, który będzie zatytułowany "From The Void". Singiel pod tym samym tytułem to jeden z najcięższych kawałków na albumie. Zapraszamy do jego odsłuchu w TYM MIEJSCU.

Skład CHRONOFORM prezentuje się następująco:
Juha-Matti Järvenpää - bas
Eero Mäkiranta - gitara
Aapo Hakamaa - gitara
Niko-Petteri Westerholm - wokal
Vänni Panula - perkusja


CHRONOFORM @ FACEBOOK

*****
Finnish metal steamrollers Chronoform released a new single from their upcoming album
English version below (czytaj więcej)
*****
Gatekeeper i Sanhedrin już za miesiąc zagrają w Polsce
Już niecały miesiąc dzieli nas od pierwszego polskiego koncertu zespołów SANHEDRIN i GATEKEEPER.

Przypominamy, że obydwa zespoły zagrają:
06.03. – Poznań, „U Bazyla”
07.03. – Warszawa, „Klubokawiarnia Chmury”

Uwaga: nastąpiła zmiana dat koncertów. Mają one odwrotną kolejność do tej, jaką podawaliśmy wcześniej na podstawie informacji uzyskanych od zespołów!

Ceny biletów w przedsprzedaży – 40 PLN, w dniu koncertu – 50 PLN.

Organizatorem polskiej części trasy – A Shadow Of Europa - jest Left Hand Sounds.

**********
Sanhedrin and Gatekeeper will play in Poland in March
English version below
**********
Marduk zagra w kwietniu w Zabrzu
MARDUK wraca na Śląsk! 13 kwietnia w zabrzańskim klubie Ck Wiatrak rozpoczną swoją europejską trasę koncertową Viktoria Europa Part 3. Towarzyszyć im będą ich rodacy z Valkyrja oraz goście. Marduk ciągle promuje swoją ostatnią płytę pt. Viktoria.

Marduk - Synonim black metalu, prawie 30 lat na scenie i ani chwili spadku formy, bezkompromisowa maszyna do zabijania, koncertowa pierwsza liga. Morgan Håkansson swoją machinę wojenną prowadzi z precyzją godną podziwu. Wielokrotne zmiany składu nigdy nie zachwiały jego wizji i gdy kolejne skandynawskie kapele powstałe w latach 90. zawieszały działalność, podążały w niezrozumiałe rejony i prędzej czy później spuszczały z tonu, Marduk uparcie, nieprzerwanie i z wielką determinacją parł do przodu.

Valkyrja - Black metalowy zespół założony w Sztokholmie w roku 2004. Ideą, która przyświecała szwedom, było szerzenie nienawiści i zgorszenia poprzez muzykę. Grupa nagrała dotychczas 3 płyty i wielokrotnie koncertowała w całej Europie.

13.04.2019 (sobota), Zabrze - CK Wiatrak (ul. Wolności 395)
bilety: 70 zł (przedsprzedaż), 80 zł (w dniu koncertu)
wejście 18.30, start 19:00
wydarzenie na FB

**********
Marduk will play in Zabrze on 13.04.2019
**********
Barbe-Q-Barbies zapowiada nowy album
Pochodząca z Finlandii żeńska grupa hard rockowa BARBE-Q-BARBIES zapowiada wydanie nowego, czwartego już krążka. Płyta, której tytuł nie jest jeszcze znany, ukaże się 10.05.2019 nakładem Dissonance.

Jak panie grają można się przekonać słuchając numeru ”Innocent".

Skład zespołu: Niki – wokal, Heidi – gitara, Ekkis – gitara, Minttu – bas, Niina – perkusja

Dyskografia: „All Over You” (2010), „Breaking All The Rules” (2013), „Driven” (2015)

**********
Finland's Hard Rocking BARBE-Q-BARBIES will release their as yet untitled fourth album via the Dissonance label on May 10th 2019.
English version below
**********
Halphas rozpoczyna prace nad nowym albumem
Niemiecka grupa black metalowa HALPHAS rozpoczęła prace nad następcą debiutanckiego albumu „Dawn Of A Crimson Empire”.
Grupa wejdzie w marcu do własnego studia, by zarejestrować sześć utworów, które wypełnią płytę zatytułowaną "The Infernal Path Into Oblivion“. Krążek powinien ojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku.

Skład zespołu: Thurstan – gitara, Avnas – gitara, Forcas – bas, Tempestas – perkusja, Legatus - wokal

**********
HALPHAS: started to work on new album
**********

German Black Metallers HALPHA have started to work on the successor of „Dawn Of A Crimson Empire“. The band will enter their home studio in March to start the recordings. The album will contain six songs and will be entitled "The Infernal Path Into Oblivion“. A release date is set for late 2019.

Line-up: Thurstan - Guitars, Avnas - Guitars, Forcas - Bass, Tempestas - Drums, Legatus - Vocals
Nowa płyta i teledysk Huntera
Już 8 marca swoją premierę będzie mieć nowa płyta zespołu HUNTER - "Arachne". Dziś zapraszamy do obejrzenia teledysku promującego płytę - LINK

Na nowej płycie "Arachne" zabierzemy Was w surrealistyczną podróż do pewnego sekretnego miejsca. I poprowadzimy w najgłębsze jego zakamarki. Miejsca zawieszonego pomiędzy niebem a piekłem, będącego jednak również odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy. Fascynującego i przerażającego zarazem. Znajdziecie w nim miłość i nienawiść, krzyk i szept, ciepło i chłód, dobro i zło. Utkanego z dźwięków i słów, metaforycznych postaci i reminiscencji. Bytów realnych i wielowymiarowych. Zabawnych i strasznych. Postaci anielskich i prawdziwych potworów. Do miejsca nadziei i bezlitosnego jej braku. Gdzie sen przeplata się z jawą a strach niezmiennie wyciąga ku nam swoje szpony. Zawsze gotowy. Zawsze blisko. Zabierzemy Was w podróż w głąb siebie...

**********
Watch new video clip by Hunter
**********
Nowa książka Wydawnictwa Kagra - "Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" - K.K. Downing oraz Mark Eglinton
18 lutego 2019 roku nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra ukaże się wyjątkowe wydawnictwo. Będzie to książka "Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" - K.K. Downing'a oraz Marka Eglinton'a. Publikacja to wspomnienia K.K. Downing'a współzałożyciela i byłego gitarzysty prowadzącego Judas Priest – legendy heavy metalu.

Judas Priest powstał w 1969 roku w Anglii, w przemysłowym mieście Birmingham. Charakterystyczne brzmienie tego zespołu, a także image, oparty o skórzane elementy garderoby i ćwieki sprawiły, iż Judas Priest stał się kultowym zespołem heavymetalowym już w latach osiemdziesiątych. Do dziś może się on poszczycić sprzedażą ponad 50 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Utwory takie, jak „Breaking the Law”, „Living after Midnight” oraz „You've Got Another Thing Comin'” pomogły zespołowi osiągnąć niezwykły sukces, ale do tej pory nikt z jego członków nie zdecydował się na opowiedzenie swojej historii czy też historii zespołu. Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją.

Niedługo Judas Priest będzie obchodził pięćdziesięciolecie swojej działalności. Dzięki tej książce fani wreszcie będą mieli okazję zajrzeć za kulisy dziesięcioleci szokujących, zabawnych i zapadających w pamięć sytuacji i opowieści otaczających tę heavymetalową instytucję. W "Heavy Duty" gitarzysta K.K. Downing opisuje skomplikowane konflikty charakterów, złe decyzje biznesowe, trudne relacje grupy z członkami Iron Maiden, a także to, w jaki sposób Judas Priest znalazł się w epicentrum protestów rodzicielskich, atakujących społeczność heavymetalową w latach 80-tych ubiegłego wieku. Opisuje także swoją rolę w utrwalaniu wizerunku zespołu – ubrań z czarnej skóry z ćwiekami – który stał się później synonimem całego gatunku muzycznego. K.K. opowiada również o momencie, który zmienił jego życie – chwili, gdy w 2009 roku na scenie, podczas koncertu, spojrzał na swoich kolegów z zespołu i pomyślał: „To jest mój ostatni koncert”. Bez względu na temat czy związane z nim osoby, w tej książce K.K. wypowiada się o wszystkim otwarcie i bez ogródek.

Więcej informacji na temat książki pod tym LINKIEM

**********
"Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" by K.K. Downing & Mark Eglinton will be published by Kagra
**********
Sicphorm udostępnia bonus track z płyty Wake Up
Wrocławski "SICPHORM" udostępnił odsłuch utworu "Conformity Genocide". To bonusowy kawałek na ostatniej płycie zespołu zatytułowanej Wake Up. Formacja zapowiada także nowe wydawnictwo - LINK.

Album "Wake Up" został wydany w 2015 roku. Sicphorm uznał, że czas najwyższy zaktualizować słuchaczom swoją twórczość - w przyszłym tygodniu mamy poznać szczegóły dotyczące najnowszej EP-ki zespołu - LINK.

Sicphorm powstał pod koniec 2013 r we Wrocławiu. Muzyka jaką prezentuje, to mieszanka groove/thrash metalu z elementami hard core. Jego członkowie aktywnie działają na scenie metalowej udzielając się w różnych projektach. Zdobyte doświadczenie sceniczne zaowocowało koncertami między innymi z Vader, Decapitated, Hate, Furia, All That Remains,Ektomorf, CETI, Materia, Totem, Pandemonium czy The Sixpounder. Innymi osiągnięciami są występy na dużych festiwalach (Dark Fest czy Slot Art Festival, na którym zespół wygrał część konkursową) oraz wydanie debiutanckiego albumu Wake Up. Płyta spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz przychylnymi recenzjami m.in. w magazynach Metal Hammer (zarówno Polski, jak i Niemiecki), Brytyjski Terrorizer oraz na wielu portalach zagranicznych w takich krajach, jak: Czechy, Hiszpania, Holandia, Słowacja czy Dania. Debiutancki album był promowany 2 teledyskami oraz licznymi koncertami, min u boku Materii na trasie We are Materia Tour oraz u boku legendarnego Tuff Enuff na trasie Still Alive 2016.

**********
Listen to the new song by SICPHORM
**********
Deathcult w Łodzi

31-ego marca łódzki klub "Magnetofon" zapłonie piekielnym ogniem.
W ten oto dzień swoje black metalowe show da norweski zespół Deathcult.
Muzycy tworzący kapelę znani są z występów w takich hordach jak:
Taake, Gorgoroth, Helheim, Gaahlskagg czy z gościnnych występów w Gorgoroth.

Drugim zespołem, który w tym dniu zobaczą wierni będzie holenderska black-death metalowa formacja Lucifericon, która promować będzie swój jedyny krążek "Al​-​Khem​-​Me", który ukazał się w październiku zeszłego roku.


******
On 31 March, Deathcult and Lucifericon will play in Łódź.
******
Zwiastun "Hair Metal Shotgun Massacre"

W lecie do kin trafi film "Hair Metal Shotgun Massacre". Jest to komedio-horror opowiadający o glam metalowym zespole, który nagrywając swój pierwszy album w szopie wypełnionej narkotykami i alkoholem sprawia, że umarli z okolicznych cmentarzy zamieniają się w zombie.
Gościnnie w filmie zagrali: Tom Araya, David Vincent i Randy Blythe.
Zwiastun filmu zobaczycie TUTAJ
.

******
The trailer of the movie "Hair Metal Shotgun Zombie Massacre" is available HERE.
******
Debiut Noctambulist do odsłuchu

Sean McConnell-wokal, Andreas Tee-gitara, R.H.-gitara basowa, Michael Nolan-perkusja- ci oto oszczercy tworzą black-death metalową formację Noctambulist.

Zespół powstał trzy lata temu za Wielką Wodą.

Wytwórnia Blood Harvest jest wydawcą ich debiutanckiego krążka "Atmospheres of Desolation".
Materiał ukazał się 21-ego stycznia.

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The "Atmospheres of Desolation" album from Noctambulist is available HERE.
******
Video clip Rage of Light

29-ego marca Napalm Records wyda długo oczekiwany, debiutancki krążek kapeli Rage of Light "Imploder".
Zespół powstał w Szwajcarii w 2007 roku.
Mimo dosyć długiego stażu w dorobku posiada tylko jedną ep-kę "Chasing a Reflection" z 2016 roku.
Aktualnie obejrzeć możemy video clip do premierowego utworu "Fallen".
Kliknijcie TUTAJ
.

******
The video clip for the song "Fallen" of the Rage of Light band is available HERE.
******
Dark Female Festival
Metal Mundus zaprasza do uczestnictwa w Dark Female Festival.

Zamieniamy dzień kobiet w WEEKEND KOBIET i zapraszamy na DARK FEMALE FESTIVAL \m/

Zagrają dla Was zespoły z charyzmatycznym żeńskim rockowo metalowym wokalem. Noc pełną muzycznych wrażeń zapewnią:
- KEstrella (Warszawa)
- Arshenic (Gdańsk)
- As Night Falls (Katowice)

Koncert w Warszawie jest pierwszym koncertem ogólnopolskiej trasy zespołów.

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

wejście: 18.00
start: 18.30
bilety: 25 pln - 30 pln
* przedsprzedaż w dystrybucji online GoOut

KLIK!

support
As Night Falls
Arshenic
KEstrella + premiera teledysku


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Dark Female Festival - 1st show in Warsaw in VooDoo Club on March 9th
*****

Urodziny "Ślimaka"

9 lutego 1971 w Poznaniu urodził się kompozytor, wokalista, instrumentalista, producent muzyczny oraz inżynier dźwięku Maciej "Ślimak" Starosta.
Od początku swojej muzycznej kariery czyli od 1986 roku bębni w zespole Acid Drinkers.
Gra też w: Arka Noego, Flapjack i SIQ.
Prywatnie jest mężem siostry Roberta "Litzy" Friedricha z którą ma szóstkę dzieci.


Dziś kończy 48 lat.

******
Maciej "Ślimak" Starosta celebrates 48th birthday.
******
Debiut Festerday do odsłuchu

Trzech członków grupy ...and Oceans- Kena Strömsholm-wokal, Teemu Saari-gitara, Timo Kontio-gitara- oraz Antti Räisälä-gitara basowa, Jani Kuoppamaa-perkusja, tworzy death metalową formację Festerday.
Korzenie zespołu sięgają 1989 roku. Wtedy to powstała kapela Cardinal, która w 1992 przeistoczyła się w Peacefrog, następnie w Raw Energy, Havoc Unit by w 2013 przybrać nazwę Festerday.

4-ego stycznia stajnia Season of Mist Underground Activists wypuściła ich debiutancki krążek "Iihtallan".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The Festerday band "Iihtallan" is available HERE.
******
Video clip Nightrage

Ponownie informujemy, że ósmy studyjny album zespołu Nightrage "Wolf to Man" ukaże się 29-ego marca dzięki Despotz Records.
Grupa powstała w Grecji w 2000 roku.
Gra melodyjną odmianę death metalu.
Zespół stworzył video clip do nowego utworu "The Damned".
Zobaczycie go TUTAJ
.

******
Video clip to the song "The Damned" by Nightrage is available HERE.
******
Lyric video od Okkultist

Przypominamy, że 25-ego marca ukaże się debiutancka płyta portugalskiej death metalowej grupy Okkultist zatytułowana "Reinventing Evil".
Album wyda wytwórnia wokalisty Moonspell Fernando Ribeiro o nazwie Alma Mater Records.
Produkcją zajął się klawiszowiec Moonspell Pedro Paixao.
Grupa zaprezentowała lyric video do premierowego utworu "I Am The Beast".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for the song "I Am The Beast" by Okkultist is available HERE.
******
Tempest Rising, Fallen Outcast i Blakken w Gorzowie
Zapraszamy serdecznie na koncert w ramach "Tempest Rising Tour", który odbędzie się 8-ego marca 2019 roku w Gorzowie Wielkopolskim, w klubie C-60. Na scenie będziemy mogli zobaczyć kapele TEMPEST RISING, FALLEN OUTCAST i BLAKKEN.

Tempest Rising (AU)
Bläkken (PL)
Fallen Outcast (PL)

C-60
Zaułek 1 66-400 Gorzów Wielkopolski

start 19:00
bilety : 20 PLN


EVENT @ FACEBOOK

*****
Tempest Rising, Fallen Outcast and Blakken will play in C-60 club in Gorzów Wielkopolski on March 8th.
*****

Trójka Evangelist do odsłuchu

Evangelist to działająca od 2008 roku epicko-heavy-doom metalowa formacja pochodząca z Krakowa.

W dorobku posiada trzy krążki:
"In Partibus Infidelium"-2011, "Doominicanes"-2013, i "Deus Vult"-20.12.2018-Nine Records.

Z trójką zapoznacie się TUTAJ
.

******
The "Evangelist" Deus Vult album is available HERE.
******
Debiut Tronos

Tronos to death metalowa kapela, której twórcą jest Shane Embury, basista Napalm Death.
Na gitarze gra producent muzyczny Russ Russell. W bębny napiernicza Dirk Verbeuren (Megadeth) Skład uzupełniają muzycy sesyjni.

Zespół zadebiutuje 12-ego kwietnia płytą "Celestial Mechanics".
Wyda ją Century Media Records a zawierać będzie następujące kompozycje:
1-Walk Among The Dead Things, 2-Judas Cradle, 3-The Ancient Deceit, 4-The Past Will Wither And Die, 5-A Treaty With Reality, 6-Voyeurs Of Nature’s Tragedies, 7-Birth Womb, 8-Premonition, 9-Beyond The Stream Of Conciousness, 10-Johnny Blade (Black Sabbath cover).

Premierowy utwór "Birth Womb" dostępny jest TUTAJ
.

******
On the 12th of April the "Celestial Mechanics" album of the Tronos band will be released.
The premiere track "Birth Womb" is available HERE
.
******
Festiwal Uwolnic Muzykę edycja VIII - 26-27 - 07- 2019 Środa Śląska
Kto z was nie lubi festiwalów i na nim dobrej muzyki :
A więc przedstawiamy zalążek festiwalu który już istnieje od ośmiu lat – przypomnijmy początki festiwalu siegają roku 2012 w którym odbyła się I edycja festiwalu Uwonic Muzykę :
Przez te lata festiwal dojrzewał pod względem organizacyjnym i muzycznym zyskał dużą popularmość publiczności , kolejną istotną rzeczą jest merch – festiwalu , a także same jego miejsce jest urokliwe które ma swój specyficzny klimat kameralny , na festiwalu jest swoboda porozmawiania z wykonawcami zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia lub autografu .

W tych dniach 26-27-07 -2019 będzie można zobaczyć takie kapele jak :

- JARUN
- MOYRA
- ROSARIAN
- POPIÓŁ
- HERESY DENIED
- LILLA VENEDA
- MOYRA
- SPATIAL
- SUNNATA
- UNDERTHESKIN
- TORTHARRY
- VANE

A głównymi gwiazdami tego festiwalu bedą :

VADER – (Polska) - chealinder -pierwszego dnia festiwalu
ROTTING CHRIST - (Grecja) - chealinder -drugiego dnia festiwalu


EVENT: https://www.facebook.com/events/304390176970994/

*****
Uwolnić Muzykę 2019 Fest will be held in Środa Śląska on 26-27th July, 2019
*****
Trójka Rendered Helpless do odsłuchu

Brutalny death metal z Nowej Zelandii to grupa Rendered Helpless a ściślej ujmując Alexander Paul, jedyny muzyk grający w projekcie.

Cztery lata po założeniu solowej działalności w 2016 roku zadebiutował krążkiem "Unstoppable Parasites".

Natomiast 21-ego kwietnia 2017 ukazał się jego drugi pełnoczasowy materiał "Entities of Transdimensional Emergence".

Trójka "Suffer, Seraphim" pojawiła się 25-ego stycznia.

Odsłuchacie ją TUTAJ
.

******
The Rendered Helpless "Suffer, Seraphim" album is available HERE.
******
Lyric video Iron Savior

Jak już podawaliśmy, w dzień kobiet AFM Records rzuci na sklepowe regały nową płyta heavy-power metalowej kapeli Iron Savior "Kill or Get Killed".
Zapowiadany krążek będzie już 12-tym studyjnym długograjem Niemców.
Grupa stworzyła lyric video do premierowego utworu "Roaring Thunder".
Zobaczycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for the song "Roaring Thunder" is available HERE.
******
Nowy krążek 6th Counted Murder
Włoska ekipa 6TH COUNTED MURDER grająca heavy / melodic death metal podzieliła się informacjami o swoim nowym albumie "Individual", który ma premierę w dniu dzisiejszym. Wydawcą tego materiału jest Sliptrick Records.

"Individual" to koncept album oparty na prawdziwych historiach, opowiadający przygody samotnego i psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na krążku znajdziemy 10 kawałków, które łączą w sobie agresję i technikę, gdzie każdy z członków zespołu posiada możliwość pełnego uczestniczenia w procesie pisania i komponowania. W efekcie czego otrzymujemy unikalny metalowy styl. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane w siedzibie zespołu - w Basement Studios, produkcja - Domination Studios. Za miksy i mastering odpowiada Simone Mularoni.

Tracklista: 01. Individual Born | 02. Syncopate | 03. Scent of Despair | 04. Near Death Experience | 05. Berserk | 06. She | 07. Brutal Engaged Abuse | 08. Cloud Nine | 09. Apocalypse in Human Features | 10. House of Lies

6th Counted Murder: Simone Dalamar Paga – wokal | Andrea P. Moretti – gitara | Marzio Corona – gitara | Alessandro Ferraris – bas | Gianluca D’Andria – perkusja


6TH COUNTED MURDER @ FACEBOOK

*****
6th COUNTED MURDER reveal the ‘Individual’
English version below (czytaj więcej)
*****

Dwójka Akantha do odsłuchu

Akantha była nimfą w mitologii greckiej.
Tak też brzmi nazwa greckiego black metalowego zespołu, który w swoich tekstach nawiązuje do tamtych mitycznych wydarzeń.

Hordę tworzą dwaj muzycy:
Athanasios-gitara-gitara basowa-perkusja.

Duet nagrał dwa krążki:
"Apocalyptic Psalms"-24.03.208 i "Baptism in Psychical Analects"-18.01.2019.

Tego drugiego posłuchacie TUTAJ
.

******
Akantha's "Baptism in Psychical Analects" is available HERE.
******
Lyric video In Flames

Ponownie informujemy, że że 1-ego marca Nuclear Blast wypuści w świat nową płytę In Flames "I, the Mask".
Działający już od dwudziestu ośmiu lat Szwedzi dotychczas nagrali dwanaście długogrających, studyjnych materiałów.
Zespół zaprezentował lyric video do premierowego utworu "Burn".
Zobaczycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for the song "Burn" by In Flames is available HERE.
******
Debiut Gaahls Wyrd

Gaahls Wyrd to norweski black metalowy zespół, utworzony w 2015 roku przez byłego wokalistę Gorgoroth- Kristiana Eivinda Espedala.
Grają z nim:
Lust Kilman-gitara, Sir-gitara, Eld-gitara basowa, Baard Kolstad-perkusja.

Ich debiutancki długograj "GastiR - Ghosts Invited" ukaże się 31-ego maja dzięki Season Of Mist.
Piekielne kompozycje które fani usłyszą to:
1-Ek Erilar, 2-From The Spear, 3-Ghosts Invited, 4-Carving The Voices, 5-Veiztu Hve, 6-The Speech And The Self, 7-Through And Past And Past, 8-Within The Voice Of Existence.

Utworu "Ghosts Invited" posłuchacie TUTAJ
.

******
On the 31st of May the "GastiR - Ghosts Invited" album from Gaahls Wyrd will be released.
The premiere song "Ghosts Invited" is available HERE
.
******
Debiut Vanguard do odsłuchu

Czeska melodic death metalowa formacja Vanguard założona została w 2013 roku w Brnie.

Jej szeregi zasila pięciu muzyków:
Tomáš Kačer-wokal, Vojta Jeřábek-gitara, Filip Vrba-gitara,
Jan Blaha-gitara basowa, Marty Medek-perkusja.

Grupa w 2014 wydał ep-kę "I", natomiast 20-ego stycznia pierwszego długograja "II".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The "II" album from Vanguard is available HERE.
******
Dwa utwory Katechon

Jak już pisaliśmy norweski black-death metalowy band Katechon, 1-ego marca pod skrzydłami Saturnal Records wyda swoją trzecią płytę "Sanger fra Auschwitz".
Oto jej zawartość:
1-Fotspor, 2-Eloi, 3-Renselsen, 4-Ankomst, 5-Mørkets hjerte, 6-Tre hoder, 7-Davids skjold, 8-Unheimlich.

Kapela obecna jest na rynku od ośmiu lat.
Zadebiutowała płytą "Man, God, Giant" w 2013 roku.
Jego następca "Coronation" ukazał się dwa lata później.

Skład Katechon:
L:O∴V∴-wokal, P∴G∴-gitara, K∴G∴-gitara, L:R∴B∴-gitara basowa, D∴D∴-perkusja.

Aktualnie odsłuchać można dwa utwory z nowej płyty Katechon.
Kliknijcie TUTAJ
.

******
On the 1st of March, the album "Sanger fra Auschwitz" by Katechon will be released.
Two premiere songs are available HERE
.
******
Video clip Misery Index

Jak już podawaliśmy nowy krążek death-grindcore'owej formacji Misery Index "Rituals of Power" ukaże się 8-ego marca dzięki Season of Mist.
Będzie to szósty album działających od 2001 roku jankesów.
Grupa zaprezentowała video clip do premierowego utworu "New Salem".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Video clip for the song "New Salem" by Misery Index is available HERE.
******
Dwójka Oydis do odsłuchu

Oydis to technical death metalowa gruba założona Libii w 2016 roku.

Obecnie gra w składzie:
Omar T-wokal, IAZ-gitara, Redwan N. Shishko-gitara basowa,
AsSel.nmd.-perkusja.

Kapela dotychczas nagrała dwie płyty:
"Freaks of Nature"-2017 i "As Humanity Falls"-25.01.2019-Sun-Eater Studio.

Dwójka Oydis do odsłuchu TUTAJ
.

******
The Oydis "As Humanity Falls" record is available HERE.
******
Tempest Rising (Australia) 5 koncertów w Polsce
TEMPEST RISING - Alternative Metal (Australia) - FACEBOOK, YOUTUBE, OFFICIAL

Tempest Rising to australijska formacja alternatywnego metalu stworzona w 2012 roku. Mieszanka mocnego uderzenia, ostrych riffów, melodyjnego refrenu, szybkiego thrashowego tempa i unikalnego stylu wokalisty Vin'a, który często porównywany jest do Howarda Jonesa ( Killswitch Engage) i Bruce Dickensona (Iron Maiden).

Tour dates:
03.03.2019 Wroclaw (PL)
07.03.2019 Magdeburg (DE)
08.03.2019 Gozow Wlkp (PL)
09.03.2019 Zagan (PL)
10.03.2019 Krakow (PL)
13.03.2019 Warsaw (PL)
15.03 2019 Kaunas (LT)
16.03 2019 Riga (LV)
22.03.2019 S-Peterburg (RU)
23.03.2019 Moscow (RU)
27.03.2019 Kyiv (UA)
28.03.2019 Zaporozhie (UA)
29.03.2019 Kremenchuk (UA)
30.03.2019 Kropivnickyi (UA)
31.03.2019 Kryvyi Rih (UA)
04.04.2019 Sofia (BU)
07.04.2019 Athens (GR)


*****
Tempest Rising on tour - 5 shows in Poland planned
Additional information in English below (czytaj więcej)
*****Kultowy NON IRON z muzykami znanymi z TURBO zagra w ten weekend w Gostyniu, Warszawie i Siedlcach!
Ikona polskiego hard rocka - formacja NON IRON – rozpoczęła w styczniu obejmującą blisko 20 przystanków pożegnalną trasę koncertową pod szyldem ‘Innym Niepotrzebni – XXX Lat Reunion Tour’. Na tą okoliczność grupa odrodziła się po 30! latach w pełnym klasycznym składzie: Wojciech Hoffmann (TURBO) - Henryk Tomczak (ex-TURBO, Izotop) - Janusz Musielak – Leszek Szpigiel (ex Wilczy Pająk, Mekong Delta, Scanner) – Jędrzej Kowalczyk.

W nadchodzący weekend czekają nas 3 koncerty legendarnej formacji:

* 08.02.2019 GOSTYŃ HUTNIK (wielkopolskie) godz. 20:00

* 09.02.2019 WARSZAWA Centrum Promocji Kultury godz. 20:00

* 10.02.2019 SIEDLCE 5 SZTUK godz: 19:00

Koncert w Gostyniu otworzy koszaliński OTHIS, natomiast w Warszawie i Siedlcach przed NON IRON zaprezentuje się heavy metalowa formacja DORMANT DISSIDENT.

Bilety do nabycia w cenie 30zł (przedsprzedaż) / 40zł w dzień koncertu.

Więcej informacji:
KLIK!

*****
‘Innym Niepotrzebni – XXX Lat Reunion Tour’' - 3 shows by NON IRON in upcoming weekend
*****

 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**ARCHEAN**
- Archean


**TOMBTOKER**
- Coffin Texts


**NOCNY KOCHANEK**
- Randka w ciemność


**SUPREMATE**
- Uniting Flaw


**EROTIC PSYCHO**
- The Lost Boyz


**DEADSPEAK
- Ritual In Progress

**REPRISAL
- None Survive the Sun

**FATHER MERRIN / CLEGANE
- split

**THRONEUM
- Deathcult Conspiracy

**BAD AS
- Midnight Curse

**THE HYPOTHESIS
- Illusion Now

**DECAYED
- Of Fire And Evil

**KALIDIA
- The Frozen Throne

**NONAMEN
- Interior's Weather

**MYOPIC
- Myopic

**U.D.O.
- Steelfactory

**PROPHETS OF THE APOCALYPSE
- War Metal

**BEAST IN BLACK
- Berserker

**ILDRA
- Edelland

**DIRTRED
- Transmissions From Below

**TOTEM
- Day Before The End


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** + WITCHMASTER
+ Embrional
+ Brudny Skurwiel
- Magnetofon/ Łódź


***MERRY CHRISTLESS
+ BEHEMOTH
+ Batushka
+ Imperator
+ Bölzer
+ Untervoid
- Progresja/ Warszawa


***AURA NOIR
+ Obliteration
+ Vorbid
- U Bazyla/ Poznań


***Michael Schenker Fest
- Turbinenhalle/ Oberhausen


***Summer Dying Loud 2018
- Aleksandrów Łódzki


***GOMOR
+ Penerra
- New York/ Łódź

***DIAMOND HEAD
+ Blinding Sparks
+ Internal Quiet
- Hydrozagadka/ Warszawa

***POWERWOLF
+ Amaranthe
+ Kissin' Dynamite
- Progresja/ Warszawa

*** PRIMAL FEAR
+ RIOT V
+ Existance
- Nova Chmelnice/ Praga

*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa

*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska

*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy

*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin

*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno

*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań

*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
*** Lord Of The Logos


*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  32,262,537 unikalne wizyty  Top Top