AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!


= 21.07.2018

CROSS OVER CRACOV 7
Zagrają:
- LICH KING
- SEAX
- TERRORDOME
- CONDITION CRITICAL
- RAVAGE
- EXIT SMASHED
- MASTEMEY
- EXUL

+ Kraków / Warsztat= 21.07.2018

- SOULFLY

+ Wrocław / Zaklęte Rewiry= 22.07.2018

- LICH KING
- SEAX
- CONDITION CRITICAL
- RAVAGE
- EXIT SMASHED

+ Warszawa / Pogłos= 23.07.2018

- CANNIBAL CORPSE

+ Warszawa / Proxima= 23.07.2018

- LICH KING
- SEAX
- CONDITION CRITICAL
- RAVAGE
- EXIT SMASHED

+ Wrocław / Liverpool= 24.07.2018

- CANNIBAL CORPSE

+ Bielsko-Biała / Rudeboy= 25.07.2018

- LICH KING
- SEAX
- CONDITION CRITICAL
- RAVAGE
- EXIT SMASHED

+ Zielona Góra / Wyspa= 26-28.07.2018

- HEADBANGERS OPEN AIR 2018
Zagrają:

SHADOWBANE / SPEEDQUEEN / SEAX / RAVAGE / BLAZON STONE / MANILLA ROAD / MORGANA LEFAY / PSYCHOPRISM / SYRUS / ANCIENT EMPIRE / TRANCE / DESTINY / METAL INQUISITOR / TKO / TANKARD / LOUDNESS / EXISTANCE / MILLENNIUM / HITTEN / WITCHFYNDE / DARKNESS / TYRANT / GIRLSCHOOL / ANVIL / RIOT V

+ Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy= 27.07.2018

- IRON MAIDEN

+ Kraków / Tauron Arena= 27.07.2018

- ANTIGAMA
- NUCLEAR VOMIT
- FETO IN FETUS
- LIKANTROPIA

+ Łódź / Magnetofon= 28.07.2018

- OBITUARY

+ Wrocław / Zaklęte Rewiry= 28.07.2018

- IRON MAIDEN

+ Kraków / Tauron Arena= 29.07.2018

- SCORPIONS

+ Łódź / Atlas Arena
= 30.07.2018

- OBITUARY

+ Kraków / Kwadrat

Samokhin Band wchodzi do studia!
Już 13 grudnia łódzki Samokhin Band wchodzi do studia Radia Łódź, by rozpocząć prace na swoim trzecim albumem.

- Mamy kilka utworów dopracowanych na tyle, że możemy je nagrać – mówi Paweł Samokhin, lider zespołu – Choćby „Plejboj” czy „Adrenalina”, które zostały świetnie przyjęte na ostatnich koncertach. Sprawdziły się w nowym, mocniejszym, bardziej gitarowym brzmieniu i jestem przekonany, że koncepcja, by nasz trzeci album był nieco mocniejszym, choć nie pozbawionym przy tym dystansu i prześmiewczej wymowy okaże się strzałem w dziesiątkę – dodaje.

Fani zespołu na forach i podczas koncertów z rosnącym zaciekawieniem pytają o zmiany w muzyce Samokhin Band, jakie ma przynieść kolejne wydawnictwo. Paweł kwituje: Nigdy nie mieściliśmy się w jednym nurcie zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Mimo spójnego charakteru całego organizmu, zawsze jakaś nieposłuszna jego cześć wystawała poza – mówi z uśmiechem. – Taka "nie konwencja" stała się dla nas hasłem towarzyszącym pracom nad najnowszym albumem i jego roboczym tytułem.

Więcej w rozwinięciu newsa.
NEPHELIUM - Coils Of Entropy
O pochodzącej z Dubaiu, ale pracującej w Kanadzie grupie Nephelium pisaliśmy jakiś czas temu.

Dzisiaj grupa pokazała okładkę (projektu Juanjo CastellanO) i listę utworów, które znajdą się na mini-albumie, zatytułowanym "Coils Of Entropy". Płyta pojawi się w sprzedaży 07.02.2012.

Track lista: 1. Burial Ground, 2. Merciless Annihilation, 3. Hellborne, 4. Malediction, 5. Halls of Judgment.

Album może przypaść do gustu fanom takich kapel, jak Cannibal Corpse, Death, Deicide, Vader, Morbid Angel i innych.
ASG nowym nabytkiem Relapse Records
Relapse Records poinformował, że jest wyjątkowo dumny z możliwości zakomunikowania, że podpisał umowę z amerykańską psychodelic, stoner-punk rockową grupą ASG.

Zespół powstał w 2001 roku i dorobił się już czterech krążków, w tym cieszącego się wielkim uznaniem, a wydanego w 2007 roku albumu "Win Us Over".
Grupa daje podobno wyjątkowo energetyczne show podczas swoich koncertów. A miała okazję grać z takimi kapelami, jak Motörhead, The Sword, CKY, Fu Manchu, Torche, The Dwarves i innymi.

Zespół zamierza wejść do studia w lutym przyszłego roku, aby nagrać album pod okiem producenta Matta Hyde'a (Slayer, Children of Bodom, Fu Manchu).

Jak gra ASG można posłuchać na ich profilu Facebook.
4 SZMERY w Rock Klubie Iron
Rock Klub Iron zaprasza na koncert zespołu 4szmery - polskiego AC/DC!

17.12.2011 godz: 19:00

Wstęp: 20

rezerwacja pod nr tel : 509987566

Steve DiGiorgio, Karyn Crisis i Marco Minnemann wsparli EPHEL DUATH
Wirtuoz gitary basowej Steve DiGiorgio (Death, Testament, Sadus), wokalistka Karyn Crisis (Crisis, Karyn Crisis Band) i wirtuoz perkusji Marco Minnemann (Paul Gilbert, Necrophagist, Tony MacAlpine) dołączyli do EPHEL DUATH.

Pełen skład zespołu: Davide Tiso - gitara, Karyn Crisis - wokal, Steve DiGiorgio - bass, Marco Minnemann - perkusja.

Nagraniom planowanego na 2012 rok mini albumu towarzyszyć będą sprawozdania i video relacje z efektów pracy poszczególnych muzyków.

Więcej na profilu Facebook zespołu.
VENFLON - nowy singiel
"Sam pośród tłumu" to singiel nagrany przez warszawską formację Venflon w 2011 roku. Zawiera trzy premierowe utwory, pokazujące bardziej rockowe oblicze zespołu.

Niezmiennie jednak to, do czego Venflon przyzwyczaił już swoich fanów - mocny wokal, ostre riffy i melodyjne kompozycje - dalej jest obecne w muzyce zespołu.

Nowego materiału można posłuchać na profilach zespołu na Facebook'u oraz Myspace.

Patronat nad wydawnictwem objęły Antyradio i Fabryka Zespołów.
MYON - nowy klip
Fiński band melodic rockowy Myon przygotował klip do utworu "Call Of the Senses" z udziałem Kimberly Knox.

Utwór pochodzi z niewydanego jeszcze albumu grupy, zatytułowanego "Vitalworks" album.

Skład zespołu: Jukka Nummi - wokal, Mika Pohjola - keyboards, Jyrki Laiho - gitara, Keijo Koivikko - bas, Matti Torro - perkusja.
LUNOCODE - album gotowy
Debiutancki album Lunocode, zatytułowany "Celestial Harmonies" już prawie gotowy.

Masteringiem płyty zajął się w swoim Veneto Studios - Ronan Chris Murphy, znany ze współpracy m.in. z zespołami King Crimson, Steve Morse, Ulver i innymi.

Album trafi do sprzedaży 10 stycznia 2012.

Track lista: 1. Sin Cara, 2. Heart of the World, 3. Indifference (feat. Olaf Thorsen), 04. Misty Visions of an Ordinary Day, 05. The Origin of Matter and Life: I. On Matter and Mind, II. High, III. The Cosmic Architect, IV. Tree of Life, V. Crossing the Line, VI. Albert II
Wielki powrót JUDAS PRIEST
Niemożliwe staje się możliwe jeśli dokonuje tego Judas Priest!

Muzycy, którzy odwiedzili nasz kraj w sierpniu tego roku żegnając się ze swoimi fanami, powrócą 14 kwietnia 2012 roku na scenę katowickiego Spodka!

Epitaph World Tour to pożegnalna trasa legendy metalu! Jeżeli spędziło się niemal 40 lat swojego życia na scenie, to nie tak łatwo jest się z nią rozstać. Ciężko żegna się zwłaszcza wtedy, kiedy pod sceną nadal gromadzą się rzesze fanów złaknionych muzyki swoich idoli. Właśnie ze względu na ogromne powodzenie trasy Epitaph World Tour oraz po gorącym przyjęciu zespołu w murach Spodka, Judas Priest postanowili raz jeszcze wrócić do Polski i występem oddać hołd swoim fanom! Podczas koncertu bogów metalu usłyszymy utwory wybrane z bogatego dorobku grupy jak i te, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na scenie! Rob Halford, Glenn Tipton, Richie Faulkner, Ian Hill i Scott Travis czyli niezrównany JUDAS PRIEST już wkrótce!

Więcej w rozwinięciu newsa.
EXUMER w Metal Blade
Metal Blade Records poinformował o podpisaniu kontraktu z niemieckim bandem thrash metalowym Exumer.

Nowy album zespołu będzie zatytułowany "Fire and Damnation" pojawi się w sklepach wiosną przyszłego roku.
Produkcją płyty zajął się Waldemar Sorychta (Grip Inc., Therion, Sodom, Moonspell, etc.). Na krążku znajdzie się prawdopodobnie 10 kawałków.

Obecny skład grupy: Mem V. Stein - wokal, Ray Mensh - gitara, T. Schiavo - bas, H.K.- gitara, Matthias Kassner - perkusja.

Exumer został założony w 1985 przez Mema V. Steina i gitarzystę Raya Mensha i dorobił się "Possessed by Fire" (1986) i "Rising from the Sea" (1987). Grupa reaktywowała się w 2008 roku, a w 2010 zawitała nawet do Polski.
Signal To Noise Ratio zagra nażywo podczas projekcji filmu "Furman Śmierci"
Na zakończenie tegorocznego festiwalu filmów krótkometrażowych Toruń Short Film Festival pokazany zostanie film niemy "Furman Śmierci" (1921) Victora Sjöströma z muzyką zespołu Signal to Noise Ratio na żywo.

Projekcja odbędzie się w niedzielę 11go grudnia o 20:00, w toruńskim Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.

Trailer na YouTube.

Szczegółowe informacje o filmie i zespole ze strony organizatora (link) i poniżej.
AT WAR - urodzinowy box juz wkrótce
Z okazji 25 lecia powstania grupy AT WAR, zimą tego roku ukaże się limitowany boxset.

AT WAR boxset będzie zawierać pierwszy album "Ordered To Kill" i drugi "Retaliatory Strike". Obydwa albumy będą zremasterowane i opatrzone w oryginalne okładki.

Boxset będzie również zawierał DVD dokumentujące 25 lat AT WAR na scenie i kilka innych niespodzianek, które na razie są tajemnicą!
RAM - nowy klip
Szwedzka grupa heavy metalowa RAM przygotowała klip do kawałka "Flame Of The Tyrants".

Klip promuje już nowy krążek Szwedów, który będzie zatytułowany "Death" i ukaże się 31 stycznia 2012 nakładem Metal Blade Rec.

Track lista: 1. Death…, 2. …Comes From The Mouth Beyond, 3. I Am The End, 4. Release Me, 5. Defiant, 6. Frozen, 7. Under The Scythe, 8. Hypnos, 9. Flame Of The Tyrants, 10. 1 7 7 1.
Cry Excess supportem Tarji Turunen.
16 stycznia w warszawskiej Stodole wystąpi charyzmatyczna wokalistka Tarja Turunen.
Przed jej show swój repertuar zaprezentuje włoska grupa Cry Excess, grająca metal industrialny.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy braci Vex. Po kilku koncertach grupą zainteresował się ich obecny producent i manager Marzio Francone. W 2010 roku muzycy przystępują do pracy nad swoim debiutanckim krążkiem "So What?!" Nowa płyta to kolaż dźwięków wywodzących się z różnych gatunków muzycznych, od metalcore'u po muzykę transową, od nu-metalu po industrial. Tych którzy chcieliby usłyszeć Cry Excess na żywo zapraszamy 16 stycznia do Stodoły.

Więcej w rozwinięciu newsa.
ELUVEITIE - Helvetios
10 lutego 2012 nakładem Nuclear Blast ukaże się nowy krążek szwajcarkiesj kapeli folk metalowej Eluveitie, zatytułowany „Helvetios“.

Zespół zaprezentował już okładkę i listę utworów, które znajdą się na tym krążku: 1. Prologue, 2. Helvetios, 3. Luxtos, 4. Home, 5. Santonian Shores, 6. Scorched Earth, 7. Meet The Enemy, 8. Neverland, 9. A Rose For Epona, 10. Havoc, 11. The Uprising, 12. Hope, 13. The Siege, 14. Alesia, 15. Tullianum, 16. Uxellodunon, 17. Epilogue.

Będzie to już piąta płyta zespołu, po albumach: "Spirit" (2006), "Slania" (2008), "Evocation I - The Arcane Dominion" (2009), "Everything Remains as It Never Was" (2010).
DELAIN - "We Are The Others 2012" Tour
Wiosną przyszłego roku Polska przeżyje prawdziwy najazd gwiazd spod znaku gotyckiego metalu!
Oprócz koncertów Tarji (16. 01. 2012 Warszawa klub Stodoła) i Epica (15. 05. Katowice Mega Klub i 16. 05. klub Progresja) - w dniu 28. 04. 2012 roku nasz kraj odwiedzi holenderski Delain!

Grupa założona przez byłego pianistę Within Temptation - Martijna Westerholta zagra u nas na jedynym koncercie w warszawskim klubie Progresja! Koncert odbędzie się w ramach trasy "We Are The Others 2012".

DELAIN + support

28.04.2012, Warszawa, Progresja
Otwarcie bram - 19:00
Start - 19:30

Bilety w cenie: 70 zł przedsprzedaż / 80 zł w dniu koncertu

Sprzedaż biletów od: 8. 12. 2011!
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Więcej w rozwinięciu newsa.
RAGE - nowy album w lutym
Jeszcze tylko blisko trzy miesiące dzielą nas od nowego krążka niemieckiej kapeli Rage.
Nowa płyta będzie zatytułowana "21" i ukaże się nakładem Nuclear Blast dokładnie 24.02.2012 r.

Album został nagrany w Twilight Hall Studios w Krefeld/ Niemcy, a jego produkcją zajęli się Victor Smolski i Charlie Bauerfeind.
Już można podziwiać okładkę tego albumu, stworzoną przez Felipe Machado, znanego ze współpracy z grupami Blind Guardian i Rhapsody Of Fire.

Track lista: 1. House Wins, 2. Twenty One, 3. Forever Dead, 4. Feel My Pain, 5. Serial Killer, 6. Psycho Terror, 7. Destiny, 8. Death Romantic, 9. Black And White, 10. Concrete Wall, 11. Eternally.
The Samuel Jackson Five po raz pierwszy w Polsce!
Zespół wystąpi 17 kwietnia w Klubie Hydrozagadka (Warszawa).

The Samuel Jackson Five to norweski kwintet, który powstał w 2003 roku w Oslo. Muzycy zaczynali jako projekt drum’n’bass’owy, żeby po wielu zmianach stylistyki, instrumentów, muzycznych wizji oraz składu zespołu, postawić na instrumentalny rock i dołączyć do czołówki skandynawskiej sceny post-rockowej.

To, co wyróżnia SJ5 spośród innych zespołów w gatunku, to łatwość z jaką mieszają różne style muzyczne - ich brzmienie to post-rock z elementami jazzu, folku i progresywnego rocka. Twórczość grupy powinna przypaść do gustu fanom Jaga Jazzist, pg.lost, Saxon Shore i Grails.

Więcej w rozwinięciu newsa.
AZARATH rozpoczął europejską trasę Hatefest od festiwalu w Oberhausen!
Od koncertu w niemieckim Oberhausen na festiwalu Metalfest Winter Edition, Azarath rozpoczął trasę Hatefest u boku Marduk, Triptykon i Kataklysm w ramach której wystąpią na 17 koncertach w 7 krajach. Trasa potrwa do 18 grudnia, a jej skład uzupełniają Milking The Goatmachine oraz Lost Dreams

Oto pełna rozpiska trasy:
02.12.2011 DE – Oberhausen, Turbinenhalle *Metalfest Winter Edition*
03.12.2011 DE – Giessen, Hessenhalle *Metalfest Winter Edition*
04.12.2011 FR – Paris, Alhambra
05.12.2011 CH – Pratteln, Z7
06.12.2011 AT – Innsbruck, Hafen
07.12.2011 AT – Wien, Arena
08.12.2011 CZ – Zlin, Masters of Rock Cafe
09.12.2011 DE – Leipzig, Hellraiser
10.12.2011 DE – Geiselwind, Event Hall *X-Mas Metal Festival*
11.12.2011 BE – Antwerp, Trix
12.12.2011 DE – Saarbrücken, Garage
13.12.2011 DE – Hannover, Musikzentrum
14.12.2011 DE – Hamburg, Markthalle
15.12.2011 DE – Berlin, C-Club
16.12.2011 DE – München, Backstage
17.12.2011 NL – Eindhoven, Effenaar *Eindhoven Metal Meeting*
18.12.2011 DE – Ludwigsburg, Rockfabrik

Więcej zdjęć tutaj: www.facebook.com/Hatefest , www.hatefest.eu/dates.html
CLOUDSCAPE - nowy album gotowy
Pochodzący ze Szwecji prog metalowy band Cloudscape poinformował o zakończeniu prac nad czwartym albumem, który ma być zatytułowany "New Era".

Zespół stwierdził, że powstał ostry, ale melodyjny album, najlepszy, na jaki było ich stać. Produkcją i miksami płyty zajął się Micko Twedberg, a masteringiem Anders "Theo" Theander.

Na razie nie podano daty, ani wydawcy tego albumu.

Grupa ma w dorobku trzy płyty: "Cloudscape" (2004), "Crimson Skies" (2006) i "Global Drama" (2008).
Druga część trasy PHOENIX RISING TOUR!
Już w styczniu 2012 Behemoth powróci na 5 koncertów organizowanych w ramach PHOENIX RISING TOUR. Oprócz zespołów anonsowanych na pierwszej części trasy czyli MOROWE i BLINDEAD na scenie pojawi się debiutujący w naszych barwach DEUS MORTEM !!! Już dzisiaj zapraszamy na to wydarzenie !!!

A oto co do powiedzenia na ten temat miał Nergal :
„Witajcie! Wreszcie udało nam się dopiąć wszystkie szczegóły dotyczące drugiej części trasy PHOENIX RISING! Odzew i przyjecie jesiennych koncertów był genialny wiec postanowiliśmy nie tylko nadrobić zaległości i przenieść koncert w Krakowie ale dołożyć kilka innych sztuk. Wracamy za 2 miesiące z ta sama produkcja i wielka pompa! W międzyczasie zbieram siły i powoli zabieram się za pisanie nowego materiału… Orion jest zajęty przed produkcja nowego albumu Vesanii a Inferno za chwile rusza na europejski tour z Azarath! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na koncerty styczniowe! Czekajcie na kolejne wieści z naszego obozu!”

PHOENIX RISING TOUR 2012
20.01 Szczecin , Słowianin
21.01 Kraków, Hala Wisły
22.01 Rzeszów, Live
23.01 Lublin , Graffiti
24.01 Białystok , Hala Mięsna

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
METAL ANGRIFF w Raciborzu!!!
Zapraszamy na kolejna odsłonę METAL ANGRIFF, która odbędzie się 17. 12. 2011 w Pubie Atmosfear w Raciborzu,
ul. Rudzka 55e

Wstęp 5 PLN

Zagrają:

- The No-Mads (Thrash Metal, Katowice)
Thrashmetalowa kapela THE NO-MADS z prawdopodobnie najlepszą thrashmetalową wokalistką w Polsce, powstała w 1999 roku.

- Moulded Flesh (Death Metal, Rybnik)
Zespół pochodzi z Rybnika i wykonuje mięsisty death metal nasiąknięty starą szkołą gatunku. Kapela powstała na zgliszczach formacji Debris, która niestety nie zarejestrowała swoich wypocin.

- A href=http://www.myspace.com/corpusofficial>Corpus (Thrash Metal, Racibórz)
Corpus poszukuje perkusisty chętnego by uzupełnić skład.
Corpus to raciborski zespół thrashmetalowy istniejący oficjalnie od początku 2010 roku.

ZAPRASZAMY!!!

Więcej o zespołach w rozwinięciu newsa.
4 nowe premiery WITCHING HOUR już dostępne w sprzedaży!
Już od kilku dni w sprzedaży dostępne są 4 premierowe wydawnictwa sygnowane logiem Witching Hour – nowe płyty Supreme Lord, Voidhanger, Seagulls Insane And Swans Deceased Mining Out Of The Void oraz Deus Mortem!

- SUPREME LORD – “Father Kaos”!
Zielonogórski SUPREME LORD prezentuje długo oczekiwany album zatytułowany "Father Kaos". Osiem powalających kawałków + cover INCANTATION. Dotakowo na płycie jako bonus cover BLASPHEMY i WITCHMASTER oraz videoclip do utworu : "Stop The Silence" Płyta wydana w formie digi pack z 8 stronicowym bookletem.

- VOIDHANGER – „Wrathprayers”!
VOIDHANGER to zespół, który tworzą muzycy dobrze znani z udziału w INFERNAL WAR – Zyklon oraz Warcrimer z pomocą Priest`a (Enclave, Massemord).

- SEAGULLS INSANE AND SWANS DECEASED MINING OUT THE VOID – “s/t”
To projekt tworzony przez Nihila znanego z MOROWE,FURIA czy MASSEMORD, oraz Havoka z BLINDEAD. Płyta przynosi 50 minut awangardowego post-black metalu.

- DEUS MORTEM – „Darknessence”
DEUS MORTEM – „Darknessence” to zapowiedź nadejścia zamierzchłych czasów, kultu CZASZKI i głosu DEMONA, to dźwięki zaklęte w zgniliźnie umysłów proroków, to esencja ciemności, nieskończoności i anihilacji ...

Więcej w rozwinięciu newsa.
PANDAEMONIUM - nowa płyta w styczniu
Po siedmioletniej przerwie na metalową scenę wraca włoski band epic/ power metalowy Pandaemonium.
27 stycznia 2012, nakładem IceWarrior Records, pojawi sie nowy krążek zespołu, zatytułowany "The Last Prayer".

Okładkę albumu przygotował Diego Ferrarin, znany ze współpracy z White Skull, Wild Steel, Shadows Of Steel i z przygotowania okładek pierwszych albumów Pandaemonium.

Tracklista: 1. Alone In The Dark, 2. Two Spirits One Heart, 3. Through the Wind, 4. Holy Voice, 5. Tower Of Fears, 6. The White Voice, 7. Go Your Own Way, 8. Today, 9. Braveheart, 10. Epitaph, 11. Until The End.

Skład: Daniel Reda - wokal, Lorenzo Zirilli - bas, Steve Volta (Perpetual Fire) - gitara, klawisze, Federico Ria (ex Perpetual Fire, Skylark) - perkusja.

Zespół dorobił się już dwóch płyt: "...And the Runes Begin To Pray" (1999) i "Return To Reality" (2005).
WINDS OF GENOCIDE w Pulverised Records
Pulverised Records poinformowało o podpisaniu umowy z z brytyjskim bandem Winds Of Genocide.

Grupa powstała w 2006 roku, a jej muzyka oscyluje między dokonaniami takich grup, jak Cianide, Amebix, Wolfpack, Unleashed i Bolt Thrower.

Zespół pracuje obecnie nad debiutanckim albumem, który powinien pojawić się w przyszłym roku.

Skład grupy: Kat Shevil - wokal, Linus - perkusja, Glynn Hall - gitara, Dan H - bas.

PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST 10
Dnia 28.01.2012 (sobota) w AQQ pubie we Wrześni odbędzie się 10 edycja Psychodelic Misanthropy Fest.

Tym razem pluć ogniem i rzygać siarką ku uciesze przeróżnej maści popaprańców i samego Rogatego będą:
Execution Of Light, Persecutor, Moloch Letalis, Mordhell i Diabolicon.

Rozpoczęcie rytuału godzina 19.00

wstęp 10zł

GORĄCO ZAPRASZAMY!!!
SHADOWSIDE najlepszym brazylijskim bandem metalowym
Brazylijska kapela Shadowside uznana została za najlepszą brazylijską kapelę metalową 2011 roku.

Shadowside otrzymało nagrodę Rock Show 2011 podczas ceremonii, która miała miejsce w Capital Disco w Santos. Zespół był reprezentowany przez jego liderkę, wokalistkę Dani Nolden i gitarzystę Raphaela Mattosa.

Obecnie grupa pracuje nad promocją albumu "Inner Monster Out", którego produkcją zajął się Fredrik Nordström (In Flames, Arch Enemy, Hammerfall, Dream Evil), a w nagraniach którego jako goście wzięli udział: Mikael Stanne (Dark Tranquillity), Björn "Speed" Strid (Soilwork) i Niklas Isfeldt (Dream Evil).

Pierwszym klipem, który promował album był "Angel with Horns", który można obejrzeć pod tym linkiem.

Rock Show Award to jedna z najważniejszym nagród muzycznych w Brazylii. Innych tegorocznych zwycięzców podajemy w rozwinięciu newsa.
Metal Show w Bielsku-Białej
Zapraszamy na Metal Show, który odbędzie się już jutro, tj. 03. 12. 2011 w Pubie Stolarnia, mieszczącym się przy ul. Broniewskiego 19 w Bielsku-Białej.

Zagrają dla Was:

- Moulded Flesh (Death Metal, Rybnik)

- No Salvation (Black/Death Metal, Pszczyna)

- Corpus (Thrash Metal, Racibórz)

Wstęp wolny!

Zapraszamy!!!

Więcej o zespołach w rozwinięciu newsa.

LORD VOLTURE - drugi klip o pracy nad albumem
Lord Volture wciąż przypomina o sobie.

Tym razem ten holenderski heavy metalowy band zamieścił drugi już klip dotyczący pracy nad krążkiem "Never Cry Wolf".

Przypominamy, że naszą recenzję wspomnianego krążka znajdziecie pod tym linkiem.
Dead Tyrants Tour 2011
W związku z zamieszaniem wokół zimowej edycji Military Camp Festival, klub Progresja oraz agencja Knock Out Productions przejęły organizację tego koncertu.

Tym razem będzie to edycja oscylująca wokół Wikingów i tradycji skandynawskich.
7 grudnia do Warszawy zawita Dead Tyrants Tour 2011, którego headlinerami są pochodzący z Wysp Owczych TYR (łączący w swojej muzyce elementy heavy metalu z folkiem, a wszystko to jest ubrane w barwy mitologii nordyckiej) oraz fiński Moonsorrow, który również prezentuje swoją wersję połączenia folku i metalu.

Polscy mieli okazję oglądać ich u boku Korpiklaani w marcu 2011. Supportem na całej trasie jest fiński Crimfall.

Więcej o zespołach w rozwinięciu newsa.
Split LOS DISIDENTES DEL SUCIO MOTEL i FLASHFALCON
Dwie grupy LOS DISIDENTES DEL SUCIO MOTEL i FLASHFALCON połączyły swoje nagrania na splicie, zatytułowanym "East Side Story".

Okładkę do tego wydawnictwa przygotował Bartosch Salmanski, a dwówch kawałków mozna już posłuchać na YouTube pod linkami: LDDSM - "The Ones" i FLASHFALCON - "Ridin' With The Mavericks".

Album był miksowany w Warmaudio Studio i poddany masteringowi przez Glena Robinsona (AC/DC, Ramones, Iggy Ppo).

"East Side Story" ukaże się 09.05.2012 nakładem francuskiego wydawnictwa Deadlight Entertainment w limitowanej wersji winylowej.
TESTAMENT bez perkusisty
Thrash metalowcy z Testament poinformowali, że pożegnali się z dotychczasowym perkusistą Paulem Bostaphem

Na stronie grupy wokalista Chuck Billy napisał, że Paul zaangażował się w prace nad swoim nowym projektem Black Gates, w skład którego wchodzi Dan Nelson (który na chwilę pojawił się w Anthrax).

Według Chucka, Paul chciał się rozwijać muzycznie, a przede wszystkim brać więcej udziału w tworzeniu kawałków zespołu, tymczasem w Testament od lat głównym dostawcą materiału jest gitarzysta Eric Peterson.

Zespół rozpocznie wkrótce przesłuchiwanie perkusistów, aby znaleźć kogoś, kto zechce współpracować z grupą przez dłuższy czas.
HOUSE OF SHAKIRA - więcej o nowym albumie
O ty, że nowy album hard rockowców z House Of Shakira ukaże się w styczniu przyszłego roku już pisaliśmy.

Dzisiaj możemy zaprezentować okładkę i listę utworów, które znajdą się na tym albumie: 1. Brick Wall Falling, 2. Changes In Mind, 3. Carry My Load, 4. Zodiac Maniac, 5. Fractions Of Love, 6. Midnight Hunger, 7. Endless Night, 8. All Aboard!, 9. What Goes Around…, 10. I’ll Be Gone, 11. Voice In The Void, 12. Lost In Transition, 13. Out Of My Head.

W nagraniach płyty wziął już udział nowy wokalista grupy, którym został Andreas Novak, znany głownie z udziału w zespole Mind's Eye.

Płyta ukaże się 27 stycznia 2012, nakładem Lion Music, ale już dziś można obejrzeć teaser tego albumu.
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
** RAGNAROK**
- Psychopathology


** BEYOND CARNAGE**
- Profane Sounds Of The Flesh


** FANTASY OPUS**
- The Last Dream


** DARVULIA**
- Mysticisme Macabre


** EGOISTIC**
- Critical Negative


** MATALOBOS
- Until Time Has Lost All Meaning

** I FORLORN
- My Kingdom Eclipsed

** DRIVE-BY
- 2

** COCYTE
- The Human Disease

** ZŁA WOLA
- The Best Of Vol.2

** INFINITUM OBSCURE
- Internal Dark Force

** DYING SPIRIT
- Bad Reputation

** SADISTIK FOREST
- Morbid Majesties

** KHASM
- Trinity

** GHOST
- Prequelle

** VERIKALPA
- Taistelutahto

** RIOT V
- Armor Of Light

** TRIVIUM
- The Sin And The Sentence

** JUDAS PRIEST
- Firepower

** GODSMACK
- When Legends Rise


więcej recenzji
***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin


*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno


*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań


*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  28,935,315 unikalne wizyty  Top Top