AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 19.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Wrocław / A2
= 20.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Katowice / MegaClub
= 21.04.2018

- DEATH HAS SPOKEN
- DOLINA CIENI
- DISTINCT WAY

+ Kraków / Cemetery Pub
= 21.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Kraków / Kwadrat
= 26.04.2018

- THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

+ Katowice / Spodek
= 26.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Poznań / U Bazyla
= 27.04.2018

- THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

+ Poznań / Arena
= 27.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Gdańsk / B90
= 28.04.2018

ŚWIŃSKI FEST 3

- CANNIBE
- FECALIZER MEXICO
- STRAIGHT HATE
- FRIGHTFUL
- I REFUSE
- ENTERCHRIST
- DEATH CRUSADE

+ Gdańsk / Protokultura
= 28.04.2018

- METALLICA

+ Kraków / Tauron Arena
= 28.04.2018

- BATUSHKA
- OBSCURE SPHINX

+ Warszawa / ProgresjaPospolite ruszenie - debiutancka EPka do pobrania
Zespół Pospolite Ruszenie to projekt łączący muzyków z dwóch na pozór różnych światów: muzyki dawnej i rocka. Skład grupy współtworzą członkowie kultowej w pewnych kręgach grupy Open Folk, zespołu Dancerye, a także kapel rockowych takich jak Illuminandi i Rumor.

Kapela wykonuje fuzje muzyki dawnej (średniowiecznej, renesansowej i barokowej) w oprawie (hard) rockowej. Wykorzystuje klasyczne rockowe instrumentarium, któremu towarzyszą instrumenty dawne. Teksty zespołu to oryginalna poezja staropolska.

Ich debiutancka płyta - ŚWIEBODNOŚĆ EP dostępna jest bezpłatnie i w całości pod adresem: http://www.pospolite.ruszenie.pl/audio.html

Skład: Jan Trębacz - wokal, lira korbowa, Paweł Iwaszkiewicz - dudy, flety proste i poprzeczne, bombardy, Paweł Muzyka - fidel, viola da gamba (sopranowa i tenorowa), violone, Krzysztof Kramarz - gitary elektryczne (6 i 7 strunowa) i akustyczne, Papirus - perkusja, Bako - gitara basowa.

Do utworu "Nieście chwałę, Mocarze" (tekst: Jan Kochanowski, muz. Mikołaj Gomułka) nakręcony został malowniczy teledysk na zamku Rabsztyn - orlim gnieździe, o którym Jan Długosz pisał niegdyś "góra kamienna, słynna zamkiem pobliskim miastu Olkusz".
SKARFACE i THE BALANGERS w krakowskim Imbirze
16 września 2011 w krakowskim klubie IMBIR odbędzie się koncert francuskiej kapeli SCARFACE.

Publiczność rozgrzewać będzie THE BALANGERS z Rzeszowa.

Start imprezy już o godzinie 19:00!

Bilety na koncert można nabyć w cenie 20 zł w klubie, cena biletów w dniu imprezy wynosić będzie 25 zł.

Zapraszamy serdecznie wszystkich lubujących się w rytmach ska i punk!
HATESPHERE - kilka nowych informacji
Grupa Hatesphere udostępniła pierwszy kawałek, zatytułowany "Smell of Death", pochodzący z nadchodzącego albumu "The Great Bludgeoning".

Zajrzyjcie na strony Facebook, Youtube, Reverbnation lub Myspace grupy.

Można też już zobaczyć teaser nowego krążka zespołu.

Zespół poinformował ponadto, że nowa płyta ukaże się również na winylu w dwóch różnych wersjach.
Nowa płyta LEASH EYE - Piotr Cugowski i premiera w Antyradio.
W warszawskim Sound Division Studio do końca dobiegły prace postprodukcyjne nad nowym materiałem hardrockowców z Leash Eye.

Na płycie zatytułowanej V.I.D.I znajdzie się ostatecznie 10 z przygotowanych wcześniej 12 utworów.
W jednej z piosenek (Trucker Song) zespół został wsparty wokalnie przez Piotra Cugowskiego z zespołu Bracia. Utwór ten zostanie już wkrótce zaprezentowany premierowo na antenie ANTYRADIA podczas audycji KASPROLOGIA.

Materiał jest kontynuacją zawartości singla From Hell To Wyoming (2010), który dostępny jest na profilu myspace zespołu: http://www.myspace.com/leasheye.
Electronic Circus z gwiazdami El-Eminence Fest
Józef Skrzek i Steve Schroyder (ex Tangerine Dream) będą gwiazdami Festiwalu Muzyki Elektronicznej El-Eminence Fest.

Zanim jednak pojawią się w warszawskiej Stodole zawitają razem do Niemiec. Dokładnie 1 października muzycy wystąpią na Electronic Circus w Gütersloh, festiwalu który również poświęcony jest el-muzyce. Nie jest to pierwszy wspólny występ obu Panów. Spotkali się już w ramach Ricochet Gathering (wyjątkowy projekt, którego nazwa odnosi się jednocześnie do wydarzenia jak i określa grupę artystów biorących w nim udział. Muzycy prezentujący muzykę elektroniczną spotykają raz do roku z małą grupą fanów w wybranym wcześniej miejscu i urządzają coś w rodzaju improwizowanego koncertu.), a wynikiem tego spotkania była płyta "Trilogy", nagrana przy udziale trzeciego muzyka Paula Lawlera.

Tym, którzy nie będą mogli wybrać się za naszą zachodnią granicę polecamy El-Eminence Fest. Poza Józefem Skrzekiem i Stevem Schroyderem wystąpią:
- Władysław Komedarek prezentujący materiał z premierowego albumu „Przestrzenie przeszłości”, zawierającego najlepsze utwory muzyka,
- Agressiva 69. Zespół będzie promował swój nadchodzący album „Republika 69” z coverami Republiki,
- zespół OMNI, który również zaprezentuje publiczności wyniki pracy nad projektem OME poświęconym pamięci Tomka Beksińskiego.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
AURA NOIR w Polsce już za kilka dni!
Już za kilka dni, 11 i 12 września do Polski zawita po raz pierwszy norweska legenda black/thrash metalu Aura Noir.

Zespół zagra dwa koncerty, pierwszy w warszawskiej Progresji i dzień później w katwickim Megaclubie. Wspomogą ich polscy giganci thrash/black metalu, czyli zielonogórski Witchmaster oraz poznański Bloodthirst.

Dodatkowo w Warszawie wystąpi Empheris ze stolicy oraz krakowski Deadly Frost. Natomiast katowicki koncert otworzą Voidhanger, black/thrashowy projekt członków Infernal War oraz potwierdzony w ostatniej chwili Exhalation.

W rozwinięciu newsa rozpiska koncertów.
LONEWOLF - Army Of The Damned
Francuski band heavy metalowy Lonewolf pracuje obecnie nad miksami nowego krążka, który będzie nosił tytuł "Army Of The Damned".

Miksowanie płyty ma miejsce w MP Studio, w którym ostatnio miksowane były płyty Sabaton i Mortician).
Producentem płyty był Bart Gabriel (Jack Starr's Burning Starr, Crystal Viper), który produkowałem także poprzedni krążek zespołu, wydany w 2009 roku "The Dark Crusade".

W jednym kawałku swojego głosu użyczył Blaze Bayley.

Polskie wydawnictwo Skol Records (a division of Gabriel Media) wyda specjalną limitowaną edycję dwóch pierwszych albumów Lonewolf: "March Into The Arena" i "Unholy Paradise" na jednym krążku. Obydwa albumy będę poddane remasteringowi, a do płyty dołączona zostanie książeczka z tekstami oraz licznymi, starymi fotkami zespołu.
EPICA weszła do studia
W dniu dzisiejszym, od nagrania ścieżek perkusji, grupa Epica rozpoczęła nagrywanie swojego nowego, piątego już albumu.

Płyta nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że powinna ukazać się w dniu 09 marca 2012 roku, nakładem Nuclear Blast.

Nagrania dokonane zostaną w Gate-studio w Germany, a produkcja zajmie się sam Sascha Paeth, znany z produkcji albumów takich zespołów, jak Kamelot, Avantasia, czy Rhapsody of Fire.

Przypomnijmy, że Epica debiutowała w 2003 roku albumem "The Phantom Agony", a potem dorobiła się jeszcze trzech krążków: "Consign to Oblivion" (2005), "The Divine Conspiracy" (2007) i "Design Your Universe" (2009).
ROWDY SUPERSTAR przed ATARI TEENAGE RIOT
Znamy nazwy zespołów, które zagrają przed Atari Teenage Riot podczas dwóch koncertów w Polsce. Będą to to: Rowdy Superstar i Junkie Punks.

Koncerty odbędą się:
- 15.10.2011 - Progresja/ Warszawa
start : 20:00, wjazd : 80 PLN / 90 PLN

- 16.10.2011 - Firlej/ Wrocław
start : 19:00, wjazd : 75 PLN / 85 PLN

Więcej o zespołach w rozwinięciu newsa.
Ósme urodziny klubu Progresja!
Koniec wakacji niestety powoli staje się faktem - ale nie ma tego złego... oznacza to, że klubowy sezon koncertowy możemy uznać za otwarty.

W warszawskiej Progresji zaczynamy już w najbliższy weekend od Military Camp Festival, a w kolejnych tygodniach stołeczny klub odwiedzą między innymi Włosi z Bulldozer (którzy powracają do Polski po dwóch dekadach), Norwegowie z Aura Noir, zaśpiewa lider Life Of Agony - Keith Caputo, koniec miesiąca niespodziankę fanom electro sprawią Brytyjczycy z VNV Nation, a dzień później zaprezentują się 3 fińskie zespoły dowodzone przez urocze niewiasty - do Warszawy zawita bowiem trasa Finnish Female Fronted Rock/Metal Tour 2011.

Na tym nie koniec atrakcji - na 24 września zaplanowaliśmy bowiem specjalną imprezę - VIII urodziny klubu!!! Dziękujemy za minione osiem lat, zapraszamy na jubileusz i kolejne fantastyczne koncerty!!!

W rozwinięciu newsa lista wrześniowych koncertów:
SCREAMING SHADOWS - pierwszy klip
Jolly Roger Records poinformował, że pierwszy klip, nakręcony do tytułowego kawałka z albumu "Night Keeper" grupy Screaming Shadows, można obejrzeć pod tym linkiem.

W skład grupy wchodzą m.in.: Mattia Stancioiu (Labyrinth, Vision Divine, Crown of Autumn) na perkusji i Gianluigi Girardi (Crown of Autumn) na wokalu.

Płyta została nagrana i zmiksowana w Elnor Studio przez Mattię Stancioiu i Francesco Marrasa, a poddana masteringowi w House of Audio Studios przez Jurgena Lusky'ego (Angra, Axxis, Kiko Loureiro...).

"Night Keeper" ukaże się 03.10.2011 nakładem Jolly Roger Rec..
SPLENDOR i SCAVENGER w Katofonii
24 września 2011 w klub Katofonia (Katowice, ul. Mariacka 18a) zagrają zespoły:

- SPLENDOR (visual rock)

- SCAVENGER (rock)

Start: 20:00
Wjazd:15PLN

Splendor (łac.) przepych, wspaniałość; także zaszczyt, honor, wyróżnienie.

Zespół przedstawia nowy na rynku polskiej muzyki visual rock, nieznany dla mainstreamu.
Nie tylko łączy rodzaje muzyki tworząc niepowtarzalną mieszankę, także stara się poruszać w obszarach sztuki, kładąc nacisk na sfery wizualną i dźwiękową.

ZAPRASZAMY!!!
Metal Mind Prod. wydawca nowego albumu AGRESSIVY 69
Metal Mind Productions z radością informuje, że zostanie wydawcą nowej płyty Agressivy 69. Płyta o przewrotnej nazwie "Republika 69" będzie zbiorem coverów legendarnej Republiki i ukaże się w listopadzie tego roku.

Kilka lat temu grupa Agressiva 69 została zaproszona na koncert dedykowany pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Podczas tej uroczystości zespół wykonał dwa covery Republiki: "Poranną wiadomość" i "Kombinat". Oba zostały później wydane na singlu.

Teraz Agressiva 69 wróciła do pomysłu i z końcem roku oraz z błogosławieństwem Zbyszka Krzywańskiego ukaże się album "Republika 69", zawierający 10 muzycznych adaptacji polskiej legendy rocka, w tym jeden niepublikowany dotąd utwór "Pornografia".

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
Metal Mundus - nowe artykuły!
Zachęcamy naszych czytelników do przeczytania dwóch nowych większych form, jakie znalazły się na naszej stronie.

Od wczoraj można przeczytać ciekawy artykuł Rafała Dłużyńskiego, zatytułowany "Historia Pewnego Malarza...i dobrze się sprzedaje", w którym autor porusza kilka niezwykle interesujących kwestii... Jakich? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu.

Od dzisiaj można z kolei zapoznać się z krótką, ale treściwą biografią portugalskiej grupy Moonspell, autorstwa Marleny Darochy. Na pewno warto przeczytać!

Polecamy!!!
HELLHAVEN - kilka informacji
Wielkimi krokami kończą się wakacje, okres odpoczynku, regeneracji i odnawiania siły. Na szczęście zespół nie przeznaczył całego wakacyjnego okresu "na leżenie", co poskutkowało licznymi wydarzeniami popychając grupę ku lepszemu.

Letnie koncertowanie zwieńczyli wygraniem przeglądu "Kwadrat" a co za tym idzie – suportem Enej. Po zakończonym okresie koncertowym chłopaki skupili się nad produkcją nowych utworów zamykając się na miesiąc w swoim domowym studio.

W czasie wakacji powstały 2 nowe projekty utworów. Doszlifowane zostały także pozostałe projekty, które to mają ostatecznie trafić na ich drugą płytę. Ostateczną koncepcję drugiego krążka trzymają w sekrecie, ale wiadomo jest, że będzie bardzo zróżnicowana pod względem kompozycyjnym. Będzie delikatnie, ostro, melancholijnie, patetycznie, brudno i krystalicznie czysto.

Więcej w rozwinięciu newsa.
Steven WILSON - jeszcze jeden koncert w Polsce
Info od organizatora, firmy Rock-Serwis:

"Z wielką radością informujemy, iż w związku ze znakomitą sprzedażą biletów na krakowski koncert Stevena Wilsona i jego all-star band, udało nam się namówić artystę na jeszcze jeden występ w Polsce!

Odbędzie się on 20 października 2011 w Poznaniu w Klubie Eskulap.

Oba koncerty będą częścią planowanej na jesień trasy koncertowej po Europie i Ameryce Północnej, w trakcie której Wilson promować będzie swój drugi solowy album "Grace For Drowning", planowany do wydania 26 września 2011.
Artysta zaprosił do udziału w trasie i wspomagania go na scenie wyjątkowych muzyków: Marco Minnemanna - perkusja (gościł w Polsce z grupą UZ Eddiego Jobsona), Nicka Beggsa - bas (gościł z zespołem Steve'a Hacketta na festiwalu Ino-Rock 2010), Aziza Ibrahima (gitara), Gary’ego Husbanda (klawisze) oraz Theo Travisa (flet, saksofon). Koncerty będą miały bogatą oprawę multimedialną, nad którą właśnie pracuje Lasse Hoile.

Koncerty przebiegać będą pod hasłem "An evening with Steven Wilson", nie przewidziano udziału żadnych supportów.

Więcej w rozwinięciu newsa.
TOXIC HOLOCAUST - pierwszy klip do "Judgment Awaits You"
Toxic Holocaust przygotował pierwszy klip do utworu "Judgment Awaits You", pochodzącego z nowego albumu grupy, zatytułowanego "Conjure and Command",

Producentem klipu jest Eric Schrader. Nagrań dokonano w południowo-wschodnim Connecticut. Schrader filował również zespół podczas sesji nagraniowej albumu.

Toxic Holocaust przyjedzie w listopadzie do Europy, a w pięciotygodniowej "przejażdżce" towarzyszyć muu będzie Kvelertak, Trap Them i Wolves Like Us.
Niestety, Polski nie ma w rozpisce.
MILITARY CAMP FESTIVAL 2011 już w najbliższy piątek!
Dla norwesko-niemieckiego LEAVES' EYES będzie to mocny powrót do Polski po kilku latach.
Zagrają długi przekrojowy set złożony z najlepszych utworów powstałych w ciągu 8 już lat istnienia zespołu. Najnowszy album LEAVES' EYES, zatytułowany "Meredead", pojawił się na rynku w połowie kwietnia 2011 r. Znalazł się na nim m.in. cover utworu MIKE'A OLDFIELDA pt. "To France", w którym LIV KRISTINE - założycielka i liderka LEAVES' EYES - robi świetny użytek ze swojego głosu i uroku.

Dla fińskiej supergrupy BARREN EARTH (w jej składzie m.in. SAMI YLI-SIRNIO, gitarzysta KREATORA) będzie to pierwszy koncert w Polsce. Wielbiciele melodyjnego death metalu mogą być absolutnie pewni, że dostaną to, co w tym gatunku muzycznym najlepsze.

TURBO przygotowało na MCF2011 specjalny set, zawierający słynny album "Kawaleria szatana" w całości oraz kilka ulubionych utworów publiczności z innych płyt zespołu.

Wystąpi także rosnąca w siłę stołeczna VECORDIA i aż 3 utalentowane grupy z południa Polski: KRUK, DIGGER oraz THE SIXPOUNDER.

Więcej w rozwinięciu newsa!
Okładka płyty Władysława Komendarka
10 października na sklepowych półkach pojawi się album nestora polskiej muzyki elektronicznej Władysława Komendarka.

"Przestrzenie Przeszłości" to dwupłytowe wydawnictwo i 154 minuty z najlepszymi utworami artysty. Już teraz prezentujemy okładkę, która będzie skrywała część okazałego dorobku muzyka.
Tym, którzy chcieliby usłyszeć wykonanie na żywo polecamy El-Eminence Fest.
30 października podczas Festiwalu Muzyki Elektronicznej Władysław Komendarek zaprezentuje materiał z "Przestrzeni Przeszłości".

Obok niego na scenie pojawią się również Józef Skrzek, Steve Schroyder, Agressiva 69 oraz OMNI ( feat OME " tOMEk Beksiński).

Więcej informacji na stronie www.metalmind.com.pl
KITTIE - nowy album online
Nowego albumu kanadyjskiego Kittie, zatytułowanego "I've Failed You" można posłuchać pod podanym linkiem

Płyta ukaże się 30.08.2011 nakładem eOne Music.

Dyskografia Kanadyjek: "Spit" (1999), "Oracle" (2001), "Until The End" (2004), "Funeral For Yesterday" (2007), "In The Black" (2009).

KRUK - unikatowa galeria z planu "In Reverie".
10 sierpnia podczas Metal Hammer Festiwal, w katowickim Spodku wystąpił zespół TANK.

Jego wokalista Doogie White wykorzystał pobyt w Polsce na udział w teledysku do utworu "In Reverie" zespołu KRUK.
Po gościnnym występie na płycie, przyszedł i czas na udział w videoklipie. White bardzo chętnie przystąpił do współpracy z polskimi muzykami i nie szczędził im komplementów. Bardzo szybko między artystami narodziła się nić porozumienia co wpłynęło na atmosferę na planie teledysku. Efekty tej współpracy będziemy mogli podziwiać w połowie października.

Tymczasem Metal Mind Productions umieścił na swoim facebookowym profilu galerię zdjęć z planu. Jeżeli chcecie zobaczyć jak tego dnia wyglądała praca nad klipem, to zajrzyjcie tutaj.

Więcej w rozwinięciu newsa.
VNV NATION - nowa płyta i jedyny koncert w Polsce!
Po dwóch latach powraca do Polski gwiazda sceny futurepop/industrial/electro - brytyjczycy z VNV NATION. Zespół wystąpi 28 września w warszawskim klubie Progresja. Koncert będzie częścią trasy "Automatic Tour 2011", promującej nowy album VNV NATION zatytułowany "Automatic", który ukaże się we wrześniu. Jako support zobaczymy niemiecki Straftanz. Po koncercie zaplanowano afterparty.

środa 28 września 2011

VNV Nation [UK] / Straftanz [Niemcy]
otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.00
wstęp: 70 PLN przedsprzedaż, 85 PLN w dniu koncertu
bilety dostępne w klubie oraz sieci Eventim

+ afterparty - K_101 (Achtung! Industrial Tanz!/ex Electronic Battle Night/Warszawa) - EBM, futurepop
MrEmpath (Vampiriada/Warszawa) - TBM, futurepop, electro-industrial
Serafin (SDGE/Łódź) - synth, dark, futurepop, EBM, electro

Więcej w rozwinięciu newsa.
APOSTATE i inni w Krakowie
18 września 2011 w krakowskim klubie Imbir, przy ul. św Tomasza zagrają:

- Apostate (Hardcore / Metal / Progresywna (Czechy)
- The John Doe's Burial (Deathcore/metal/hardcore (Piotrków Trybunalski)
- Dust n Brush (melodic death metal/deathcore (Siewierz)
- Burn The Witch (Metalcore (Kraków)
- Internal Unrest (Hardcore/Metal (Kraków)

godz. 18 wjazd: 10 zł

Zapraszamy!
Dwa weekendowe koncerty BASEMENT
Ekipa będzińskiego Basement postanowiła zakończyć wakacyjny okres od mocnego uderzenia.

Już w pierwszy weekend września groove metalowcy z Zagłębia zagrają dwa koncerty w towarzystwie death-thrashersów z Formis.

Pierwszy z nich odbędzie się 2 września w piątek, w New Pubie w Andrychowie, przy ulicy Krakowskiej 35.
Dzień później, czyli w sobotę 3 września Basement siał będzie spustoszenie na "własnych śmieciach" - w będzińskiej Galerii Muzycznej Parapet Bum Bum, przy ul. Czeladzkiej 7.

Zapewniają, że mocnych wrażeń nie zabraknie i nikt nie wyjdzie z tych koncertów zawiedziony. Podczas koncertów można będzie nabyć debiutanckie płyty zarówno Basement, jak i Formis. Oczywiście za śmiesznie małe pieniądze.

ZAPRASZAMY!!!
Koncert Tito Larriva & Tarantula przeniesiony z Poznania do Wrocławia!
Tito Larriva & Tarantula przybywają do Polski we wrześniu na trzy koncerty.
Pierwszy z nich został właśnie przeniesiony z Poznania do Wrocławia. 26 września Tito miał wystąpić w klubie Blue Note, ale zamiast tego pojawi się we wrocławskim klubie Od zmierzchu do świtu! Koncert odbędzie się tego samego dnia, jedynie ceny biletów uległy zmianie.
W przedsprzedaży bilet kosztuje 99 zł, w dniu koncertu 110 zł. Wszystkie informacje na temat występu we Wrocławiu dostępne są na stronie klubu.

- 26 września 2011 – Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu, godz. 20.00
Informacje o sprzedaży biletów: www.odzmierzchudoswitu.pl

- 27 września 2011 – Warszawa, Proxima, godz. 20.00

Ceny biletów: 90 zł w przedsprzedaży, 100 zł w dniu koncertu

- 28 września 2011 – Katowice, Kino Rialto, godz. 20.00

Ceny biletów: stojące 80 zł w przedsprzedaży, 90 zł w dniu koncertu
siedzące: 90 zł w przedsprzedaży, 100 zł w dniu koncertu

Bilety w sprzedaży od 4 lipca na:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl www.bileteria.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl
BLOOD CEREMONY na dwóch koncertach w Polsce!
Kanadyjska grupa stonerowo-doomowa Blood Ceremony przyjedzie w październiku do Polski na dwa koncerty! Pierwszy odbędzie 25 października w stołecznej Progresji, natomiast drugi dzień później w katowickim Mega Clubie. Na koncertach będą towarzyszyć zespołowi lokalne supporty

Blood Ceremony to grupa będąca piekielnym dzieckiem mocy Black Sabbath i obłędu Jethro Tull. Ciężarne riffy, wdzięczne partie fletu, motywy folkowe i organowe. Wszystko to podane z okultystyczno- psychodelicznym klimatem, z brzmieniem będącym słyszalnym wyraźnie hołdem dla lat 70-tych. Zespół supportował Electric Wizard na europejskiej trasie w 2009 oraz w kwietniu tego roku odbył wspólną trasę ze szwedzkim Ghostem. Mają na koncie dwa pełne albumy, debiutancki "Blood Ceremony" z 2008 oraz wydany w tym roku "Living with the Ancients". Grupa jest prawdziwą gratką dla fanów Black Sabbath, Jethro Tull, Led Zeppelin, Pentagram, Electric Wizard.

Szczegóły koncertów:
25.10.2011 Warszawa, Progresja
26.10.2011 Katowice, Mega Club

wejście: 19:00

bilety: 40/50 dostępne w sieci TicketPro oraz w klubie
Covenant VII już 1 października!
600700112.pl zaprasza na kolejną, siódmą edycję Covenant'a, tym razem nieco odmienną od poprzednich.
Wystąpią:

- Watch My Dying (Industrial Metal - Węgry)
- Conan's First Date (Metal - Węgry)
- Blood Dries First (Post Thrash - Kraków)
- Terrordome (Thrash Metal - Kraków)
- Mirrordead (Metal Core - Bielsko-Biała)

01.10.2011 Pub Kazamaty, ul. Dietla 50 Kraków

Wstęp 9 pln
Bramy 18.00, start 19.00

Więcej linków w rozwinięciu newsa.
MIDNIGHT MADNESS - video teaser online
Oficjalny video teaser albumu Midnight Madness, zatytułowanego “From Ashes" można zobaczyć na kanale YouTube wydawnictwa Toxic Sound Records.

Debiutancki krążek kapeli ukaże się we wrześniu tego roku, ale jego wersję cyfrową można już nabyć na licznych stronach, jak: iTunes, Ovi Nokia Music Store, Napster, Rhapsody Online, Amazon mp3, Orange SFR, eMusic, 3 – Vodafone, Real, Songrila.com, Spotify, MusicNet, Simfy, Play.me.

Więcej o zespole na jego stronie http://www.midnightmadness-band.com
KAT & Roman Kostrzewski - koncerty w Gdańsku i Poznaniu
Już dziś zapraszamy gorąco na dwa koncerty zespołu KAT & Roman Kostrzewski w ramach "Biało-Czarna Tour".

-18.09.2011 (niedziela) o godz. 19:00 w klubie Parlament w Gdańsku
support: Access Denied
(wstęp od 18:00)
bilety: 35/40

do nabycia: Sklep muzyczny PULS - Gdynia, Waszyngtona 21 (Centrum Gemini), Punkt Lotto - Gdańsk (C.H Manhattan), Klub Parlament, Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), Pwevents.pl

- 28.10.2011 (piątek) o godz. 19:00 w klubie Eskulap w Poznaniu
support: BLOODTHIRST
(wstęp od 18.00)
bilety: 35/40
do nabycia: CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Bilety24.pl, Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), Pwevents.pl

Zapraszamy!
Zmiana w składzie trasy Impericon Never Say Die!
Z powodów osobistych Oceano nie zagra na tegorocznej trasie Impericon Never Say Die Tour.

Ekipa z Chicago zostaje zastąpiona przez As Blood Runs Black!

Przypomnijmy, że As Blood Runs Black to działająca już od 2003 roku formacja wykonująca szeroko rozumiany deathcore. W tym roku zespół wydał swój drugi pełny krążek zatytułowany „Instinct”.
Obecnie takie utwory jak „In Dying Days” czy „My Fears Become Phobias” zaliczają się do klasyki gatunku!

HYPERIAL skończył prace w studio! Nowy materiał niebawem!
Hyperial właśnie wyszedł ze studia z nagranym nowym materiałem. Całością produkcji zajmuje się tak jak w przypadku debiutu Miotła z 666 Studio.

Hyperial aktualnie zajmuje się post produkcją i już niedługo wypuści singiel promujący nowy materiał. Całość będzie składała się z 5 numerów – 4 nowye kompozycje oraz nagrany ponownie jeden numer z pierwszej i jedynej taśmy demo kapeli. Hyperial donosi, że po wydaniu Sceptical Vision wiedzieli, co chcieliby zmienić w muzyce.:

„Po wydaniu Sceptical Vision wiedzieliśmy, co poszło nie tak, co chcielibyśmy zmienić w muzyce. Nowy materiał jest bardziej dojrzały. Jest wszystkiego gęściej, jest szybciej. Nowy pałker – Bocian zmiażdżył pomysłowością, więc nasze robocze wersje numerów zabrzmiały po nagraniu potężniej. Miotła wykręca nam fenomenalny sound, więc całość zabrzmi niesamowicie”.

Hyperial niebawem będzie szukał wydawcy na materiał. Czekajcie na singiel!
Noel COUTTS w OK Andaluzja
Info od organizatora:

Wakacje powoli za nami - a przed nami kolejne Piekarskie Wieczory Bluesowe!
08.09.2011 o godz. 19:00 wystąpi Noel Coutts.

Nowozelandczyk Noel Coutts, muzyk bluesowy, a także pisarz, tekściarz i aktor. Noel Coutts to znany bluesman. Ma na swoim koncie ma 7 płyt, występował w sztuce Nowojorskiej Opery „Porgy & Bass”. Jest to postać wyjątkowa: żeglujący muzyk, poeta, bard, opowiadacz historii. Jego domem jest nowozelandzki jacht. W swoim kraju jest legendą bluesa. Od lat stałym miejscem jego koncertów był pub McNeil’s w Queenstown. Z zespołem zaprzyjaźnionych muzyków Custer’s Last Band zagrał wiele koncertów i nagrał cenione albumy nazywając swój unikatowy styl "Rockacowblues".Życiową pasją Noela jest również żeglowanie, dlatego podróżuje i występuje solo z gitarą w wielu miejscach egzotycznej Nowej Zelandii min. w: Queenstown, Wellington, Christchurch, The Marlborough Sounds, Bluff, Invercargill , a nawet na Stewart Island.
Negură Bunget w Warszawie!
Po świetnym występie na Avant-Garde w Katowicach Negură Bunget powraca do Polski. Tym razem wystąpi na scenie warszawskiej Progresji 7 października. Razem z nią wystąpią polskie zespoły warszawski Saltus i lubelski Abusiveness. Bilety w cenie 50zł w przedsprzedaży i 60zł w dniu koncertu będą dostępne w sieci sprzedaży TicketPro.

Negură Bunget to rumuński zespół blackmetalowy, związany z włoską wytwórnią Code666 Records. Sami członkowie muzykę tworzoną przez Negură Bunget określają mianem transilvanian black metal. Grupa została założona na przełomie1994 i 1995 roku w Timişoarze, przez Hupogrammosa i Negru. Nazwę tłumaczyć można jako czarny, zamglony las, co ma stanowić odzwierciedlenie nastroju, w jakim utrzymana jest muzyka zespołu, będącą awangardowym mariażem black metalu, rumuńsko-trackiego folkloru, dark ambientu i muzyki progresywnej. W sferze lirycznej Negură Bunget nawiązuje do tracko-rumuńskiej mitologii, folkloru oraz pięknej i surowej przyrody Transylwanii.

Saltus to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza pagan, black i death metalu. Ma na koncie wydane 4 albumy pełnogrające, z czego ostatni "Triumf" w 2009 roku. Abusiveness wykonuje mariaż thrash/black metalu z naleciałościami i lirykami pogańskimi.
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** THE CROWN**
- Cobra Speed Venom


** BIEGUN ZACHODNI**
- Pamiętaj kim byłeś


** DEVIL IN THE NAME**
- Devil In the Name


** UNtitled
- compilation

** SAMAEL
- Solar Soul

** IRON MAIDEN
- The Book Of Souls

** IZEGRIM
- Beheaded By Trust

** AETHYR
- Uncanny Valley

** PHENDRANA
- Sanctum: Sic Transit Gloria Mundi

** DECONSTRUCTING SEQUENCE
- Cosmic Progression

** OMISSION
- Merciless Jaws From Hell

** EUCHARIST
- Endarkenment

** BLAZE OF PERDITION
- Conscious Darkness

** NEFARIOUS
- The Universal Wrath

** GHOST
- Ceremony And Devotion

** I WAS BORN TWICE
- RiseN

** FLEURETY
- Inquietum


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  27,484,662 unikalne wizyty  Top Top