AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 23.01.2018

- CRADLE OF FILTH
- MOONSPELL

+ Kraków / Kwadrat= 24.01.2018

- CRADLE OF FILTH
- MOONSPELL

+ Warszawa / Progresja= 26.01.2018

- WARFIST
- TEMPLE DESECRATION
- RITES OF DAATH
- INCINERATOR

+ Kraków / Zaścianek= 31.01.2018

- ROTTING CHRIST
- CARACH ANGREN
- SVART CROWN

+ Katowice / Mega Club

= 06.02.2018

- MISS MAY I
- FIT FOR A KING
- VOID OF VISION
- CURRENTS

+ Warszawa / Proxima

= 09.02.2018

- 36 CRAZYFISTS

+ Warszawa / Hydrozagadka
CHAIN REACTION - "Cutthroat Melodies" w Skandynawii
Chain Reaction, mimo wydania płyty w czerwcu bieżącego roku nie zwalnia tempa.
Warszawiacy podpisali bowiem kontrakt z następna młodą wytwórnią - Dozer Records. Zespół planuje premierę "Cutthroat Melodies" - po raz kolejny, na 22 października 2010 r. - tym razem w krajach skandynawskich.

"Kolony Records, nie ma jeszcze na tyle rozwiniętej sieci dystrybucji, i nie jest na tyle bogatą wytwórnią, aby w równym stopniu promować nas i wspierać nasze działania na wszystkich możliwych rynkach. Zdecydowaliśmy się więc przyjąć propozycję szwedzkiej wytwórni Dozer Records, która zobowiązała się zająć promocją i dystrybucją nowego materiału Chain Reaction wyłącznie w Skandynawii. Natomiast Kolony Records skupi się obecnie na rynkach dla nich bliższych - czyli Włoszech, Francji, Krajach Beneluxu, Niemczech i UK. Liczymy, że współpraca z Dozer sprawi, iż Chain Reaction rozwijać się będzie jeszcze szybciej oraz otworzy przed nami nowe możliwości" - uzasadnia basista formacji, Komandos.

Premiera płyty "Cutthroat Melodies" w Skandynawii odbędzie się 22 października 2010 r. Ponadto zespół rozpoczął pracę nad wideoklipem do pierwszego numeru ze swojej ostatniej płyty, czyli "Twinge". Efekty tych prac powinniśmy poznać najpóźniej pod koniec roku. Warto dodać, iż "Twinge" ukazał się również w Hollywood. Utwór promuje składankę "Kill City vol. 22" wydaną przez kalifornijską wytwórnię 272 Records.
Nowa płyta ANVIL w drodze!
Kanadyjscy thrash/speed metalowcy z Anvil wkroczyli właśnie do studia, znanego z Foo Fighters czy Nirvany, Dave'a Grohl'a w Northridge, Kalifornia, aby rozpocząć pracę nad swoim następnym albumem.
Jego producentem będzie Bob Marlette (znany ze współpracy z Black Sabbath, Slayer, czy Alice Cooper).
Jak mówi sam pałker Anvil - Robb Reiner: "...płyta będzie najlepszą, jaką udało nam się nagrać. Będzie czymś zupełnie innym od tego, co udało nam się dotychczas stworzyć. Ja sam jestem perkusistą jazzowym, a Lips [v., g.] też słucha teraz dużo starego swing-jazzu. Niezamierzenie udało nam się stworzyć coś, co nigdy wcześniej nie zostało dokonane."

Płyta ma zostać wydana wiosną 2011 przez The End Records.
MUNICIPAL WASTE - nowy klip
Thrashersi z Municipal Waste przygotowali nowy klip, nagrany do kawałka "Wolves of Chernobyl", pochodzącego z ostatniego albumu grupy, zatytułowanego "Massive Aggressive".

Klip można obejrzeć pod wskazanym adresem.
Najnowszy album NEAERA w sieci!
Najnowszy album niemieckiej grupy death metalowej NEAERA - "Forging the Eclipse" jest już dostępny w sieci na stronie Metal Hammera. CD ma trafić do sklepów już 26 Października.
Lista utworów:
01. The Forging
02. Heaven's Descent
03. In Defiance
04. Eight Thousand Sorrows Deep
05. Arise Black Vengeance
06. Rubikon
07. Sirens of Black
08. Certitude
09. Exaltation
10. Tyranny of Want
11. The Prophecy
12. And to Posterity A Plague
STRATOVARIUS - nowa EPka
Nowa EPka grupy Stratovarius, zatytułowana "Darkest Hour" ukaże się 26.11.2010.

Płyta ma wypełnić czas oczekiwania na kolejny, już trzynasty duży krążek fińskiej kapeli, który ma nosić tytuł "Elysium", i który powinien ukazać się w lutym przyszłego roku.
SODOM - In War and Pieces
Jak już pisaliśmy, nowy album grupy Sodom, zatytułowany "In War And Pieces" ukaże się 22.11.2010 nakładem SPV/Steamhammer Records.

Dziś, na profilu MySpace zespołu można posłuchać kawałka tytułowego.

Tracklista albumu: 1. In War And Pieces, 2. Hellfire, 3. Through Toxic Veins, 4. Nothing Counts More Than Blood, 5. Storm Raging Up, 6. Feigned Death Throes, 7. Soul Contraband, 8. God Bless You, 9. The Art Of Killing Poetry, 10. Knarrenheinz, 11. Styptic Parasite.
THE HAUNTED rusza do studia
Już jutro, w poniedziałek 18.10.2010 szwedzki band The Haunted powinien wejść do studia Antfarm Studio w Århus/ Dania, aby zarejestrować materiał na kolejny krążek.

Producentem będzie Tue Madsen, znany ze współpracy z grupami Dark Tranquillity, Moonspell czy Sick Of It All.

Płyty można spodziewać się na początku 2011 roku nakładem Century Media Records.

Pod tym adresem będziecie mogli śledzić proces tworzenia nowego albumu - Studio Report.
Konkurs SARATANA rozwiązany!
Zakończył się już konkurs dotyczący grupy Saratan.

W wyniku losowania nagrody wygrali:

(płytę "Antireligion"):
- Igor Furmańczyk
- Agata Nowak

(płytę "The Cult Of Vermin"):
- Agnieszka Typiak
- Krzysztof Wróblewski

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom na udział w konkursie. A zwycięzcom gratulujemy!

Już wkrótce następny konkurs. Tym razem coś dla zbieraczy autografów...
NIGHTWISH pracuje nad nowym albumem!
Fińsko-szwedzki zespół Nightwish grający symfoniczny metal oficjalnie rozpoczął prace nad nowym albumem. Jak ogłosili członkowie grupy album powstaje gdzieś na "głębokiej fińskiej wsi". Na obecnym etapie najintensywniej pracuje perkusista grupy - Jukka Nevalainen (trwają nagrania perkusji).

Ostatni album Nightwish - "Dark Passion Play" ukazał się 3 lata temu. Od tego czasu muzycy skupili się głównie na koncertowaniu. W międzyczasie wokalistka zespołu Anette Olzon urodziła też swoje drugie dziecko. Na szczęście wszyscy członkowie Nightwish uznali wreszcie, że najwyższy czas uraczyć swoich fanów jakimś nowym materiałem.
Nowa supergrupa - W.A.S. (Where Angels Suffer)!
Byli członkowie grupy W.A.S.P: Chris Holmes, Randy Piper, Stet Howland oraz Steve Unger (Metal Church) i Rich Lewis (Animal) połączyli swoje siły i powołali do życia grupę "Where Angels Suffer (W.A.S.). Debiutancki album W.A.S. - "Purgatory" powinien ukazać się w dniu 31.10.2010r.

Lista utworów:
01. Cardiac Arrest
02. Can't Stop
03. Don't Wanna Die
04. Crying Eagle
05. Unnatural High
06. Judgment Day
07. Zombie (CRANBERRIES cover)
08. Lust
09. Violent New Breed
10. Morning After
11. Eye of the Storm
12. Boom
Tragiczny miesiąc dla południowo afrykańskiego metalu
Południowo afrykańska scena metalowa opłakuje kolejnego muzyka, który w ostatnim czasie odszedł z tego świata. Po dwóch wypadkach drogowych w ostatnich 7 dniach, w których zginęli Pat O’Gorman (Unwritten Friday, Kinky Robot) i Rowan Ferreira, tym razem z życiem pożegnał się gitarzysta grupy Warthane - Nazar Berezovsky. Muzyk wracał we wczesnych godzinach porannych do domu z koncertu w klubie nocnym "Doors" kiedy wydarzył się tragiczny wypadek.
Czarna Sobota - Legions Of Death 2010
IV edycja Legionów Śmierci, tym razem w formie festiwalu Black Metal, który odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat, 30 października 2010. Wystąpią czołowi przedstawiciele gatunku z Polski i Czech.

Zagrają zespoły: Iperyt, Genius Ultor, Bestial Raids, Deadly Frost, Furia, Inferno, Kriegsmaschine, Infernal War.

Przedsprzedaż biletów za pośrednictwem strony internetowej zakończona. Bilety będą sprzedawane przy wejściu na koncert w cenie 40 zł. Osoby, które przyjadą spoza województwa małopolskiego i będa chciały nabyć bilet przy wejściu na imprezę zapłacą 30 zł. Przelewy niezaksięgowane do piątku 22-go października nie zostaną zrealizowane.
Ilość miejsc w klubie jest ściśle ograniczona.

Pytania dotyczące biletów należy kierować pod adres e-mail: bilety@legion-of-death.com

Harmonogram koncertu w rozwinięciu newsa.
Szczecin Chaos Festival 2010
Znamy już pierwsze detale dotyczące zbliżającej się pierwszej edycji Szczecin Chaos Festival 2010, którego Metal Mundus będzie jednym z patronów medialnych.
Koncert będzie miał miejsce 4-go grudnia 2010 w szczecińskim klubie " Słowianin ", ul. Korzeniowskiego 2.

Pierwsi potwierdzeni wykonawcy to:
- QUO VADIS (Szczecin) - znana thrash/death metalowa kapela z ponad dwudziestoletnim stażem i ośmioma albumami na swoim koncie. Ostatnia płyta " Infernal Chaos " była pierwszą w dorobku zespołu zaśpiewaną wyłącznie po angielsku z europejską dystrybucją. W tej chwili zespół odwiedza kolejne miasta z koncertami w ramach trasy "Chaos Tour".

- COBWEB (Szczecin) - thrash/hardcore band. Zespół w obecnym składzie gra od mniej więcej grudnia 2007 roku. Na swoim koncie ma wydaną płytę demo.

- STAHLMANN (Niemcy) - industrial metal w stylu Rammstein. Zespół powstał w 2008 roku. Zadebiutowali w 2009 roku z EP "Herzschlag" i znaleźli się w Top 20 Deutschen Alternative Charts. Zagrali wiele koncertów m.in z Doro, In Extremo, Saltatio Mortis czy Eisbrecher. Na początku września 2010 grupa wydała swój debiutancki, duży album "Stahlmann". Płytę wydał koncern AFM Records.

Festival uruchomił również swoją stronę internetową. W ciągu kilku dni pod adresem http://www.chaosfestival.com znaleźć będzie można szczegółowe informacje dotyczące imprezy.

Oczywiście o wszelkich nowościach przeczytacie również na naszej stronie.
TANK - tydzień z "War Machine"
Legendarny brytyjski zespół TANK powraca! Nowa płyta zatytułowana "War Machine" jest pierwszym studyjnym krążkiem od czasu wydanego w 2002 roku albumu "Still At War".

Materiał nagrano latem br. w nowym składzie: Mick Tucker (gitara), Cliff Evans (gitara), Doogie White (ex-wokalista Rainbow / Yngwie Malmsteen), Chris Dale (ex-basista Bruce'a Dickinsona) oraz Dave 'Gray' Cavill (ex-perkusista Zodiac Mindwarp).
Siódmy studyjny album grupy ukaże się w całej Europie już 25 października i jak twierdzi zespół: „to jak do tej pory najlepsze wydawnictwo Tank”.

A już od dziś na oficjalnej stronie zespołu http://tankofficial.com można posłuchać nowych nagrań. Pierwszym nagraniem jest tytułowy utwór „Judgement Day”.

Więcej w rozwinięciu newsa.
CRYPTIC TALES bez klawiszowca.
Z zespołem Cryptic Tales pożegnał się dotychczasowy klawiszowiec grupy - Bartłomiej Filipiński (na zdjęciu w środku).

Brał on czynny udział w nagrywaniu ostatniej płyty legendy polskiego podziemia - "VII Dogmata Of Mercy" oraz na koncertach promujących ten album.

Jak podano w oficjalnym komunikacie w stronie zespołu, muzyk opuścił zespół bez podania konkretnej przyczyny.

Źródło: www.cryptictales.pl
Debiut MIRRORDEAD już wkrótce
"Memories Bring Pain" to tytuł pierwszej płyty zespołu Mirrordead, która ukaże się na rynku 11.11.2010. Płyta zostanie wydana nakładem wytwórni Modern Rock Revolution.

Mirrordead to czteroosobowy band z Bielska-Białej,który powstał na przełomie 2008/09. Muzyka to potężna mieszanka ciężkich brzmień przechodzących w melodyjne fragmenty oraz pół rapowanych, momentami krzyczanych i śpiewanych tekstów.

Obecny skład: Tom "Lord" Tatoń - wokal, gitara, Mateusz "Pedros" Siąkała - gitara, Artur "Turek" Kempny - bas, Jerry "JJ" Hamerlak - perkusja.

Zespół można zobaczyć i posłuchać w internecie pod adresami: www.mirrordead.com ,
www.myspace.com/mirrordead , www.mirrordead.muzzo.pl

Więcej o zespole w rozwinięciu newsa.
GWAR - nowy album w listopadzie
Nowa płyta grupy GWAR ukaże się 09.11.2010 dzięki Metal Blade Records.

Od dzisiaj można podziwiać okładkę nowego dzieła potworków.

Zespół pracuje nad promocyjnym klipem, nagrywanym do utworu "Zombies, March!".
Ostatni dzień konkursu!!!
Przypominamy, że dziś mija ostatni dzień konkursu poświęconego grupie Saratan.

Jeszcze przez parę godzin czekamy na Wasze odpowiedzi.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie, albowiem można wygrać płytę tego znakomitego krakowskiego zespołu thrash metalowego.
U.D.O. - płyta dopiero w marcu
Nowy krążek U.D.O., zatytułowany "Rav-Raptor" miał ukazać się 14.01.2011 nakładem AFM Records.

Niestety premierę płyty przeniesiono na 18.03.2011.

Powodem jest choroba pleców gitarzysty Stefana Kauffmana, której dorobił się jeszcze w czasach, gdy grał na perkusji w Accept. Nawrót choroby nastąpił w trakcie sesji nagraniowej i zmusił grupę do wzięcia sobie wymuszonego urlopu.

JORN już pojutrze w Zlinie
Już za dwa dni, 16.10.2010 w czeskim Zlinie w Masters Of Rock Cafe wystąpi Jorn Lande.

Jeden z najlepszych wokalistów na świecie wydał w bieżącym roku nowy krążek, zatytułowany "Spirit Black" oraz album nagrany w hołdzie zmarłemu w tym roku Ronniemu Jamesowi Dio, zatytułowany po prostu "Dio".
Na tym ostatnim krążku znalazł się m.in. utwór "Song For Ronnie James", napisany jeszcze przed chorobą Dio, w którym Jorn składał Ronniemu wielkie podziękowanie za inspirację.

Wszyscy chętni (nie tylko z południa Polski) winni pojawić się w MOR Cafe w Zlinie 16.10.2010 o 20:00.
Koncert Jorna poprzedzą kapele: Dymytry i Venefica.

Więcej informacji na plakacie.
Metal Mundus - problemy techniczne i radość!
W dniu wczorajszym, 13.10.2010, z powodów technicznych strona Metal Mundus niestety nie mogła normalnie funkcjonować.

Bardzo przepraszamy naszych czytelników!!!

A właśnie wczoraj dostaliśmy od Was najważniejszą dla nas nagrodę - przekroczyliśmy 2.000.000 wejść!

W ciągu dwóch lat działania tej odsłony naszego portalu to naprawdę bardzo, bardzo dużo.

Bardzo dziękujemy!!!!
Pierwsze kapele na Bang Your Head!!! 2011
Znamy już pierwsze nazwy kapel, które zagrają na przyszłorocznej edycji niemieckiego Bang Your Head!!! Festival - będą to: Immortal, Overkill i StormWarrior.

Przypominamy, że gwiazdami tegorocznej edycji były Twisted Sister i HammerFall.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2011.
LIZZY BORDEN mówi...
W jednym z ostatnich wywiadów wokalista Lizzy Borden powiedział coś więcej o tekstach na nadchodzącym albumie: "Teksty będą bardziej nakierowane na utwory, chcę aby każdy z utworów miał naprawdę coś do powiedzenia.
Zawsze lubiłem śpiewać o tej mroczniejszej stronie życia, uważam, że jest bardziej interesująca niż ta radosna. I patrząc z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że jestem dziś lepszym wokalistą i frontmanem niż byłem w latach '80tych, bo jestem bardziej otwarty na różne style w muzyce i sposoby śpiewania.
Dziś mogę śpiewać pełną skalą głosu i według mnie - to brzmi dobrze! Jedyne czego chcę to nagrać LP naszego życia."

Płyta ma się ukazać wstępnie w 2011 roku.
BELIEVER w studiu
Thrash metalowy band Believer pracuje obecnie nad następcą wydanego w 2009 roku albumu "Gabriel".

Nowy krążek ukaże się prawdopodobnie wiosną 2011 roku nakładem Metal Blade.

Kurt Bachman, gitarzysta i wokalista grupy, poinformował, że nagrania są w toku. Zarejestrowano już ścieżki gitar, basu i perkusji. W ciągu najbliższych tygodni grupa dogra wokale i klawisze."
Odwołane koncerty w woj. mazowieckim
Z powodu dzisiejszego wypadku drogowego, w którym zginęło osiemnaście osób, w dniach 12-14.10.2010 wprowadzona została na terenie województwa mazowieckiego żałoba.

W związku z powyższym nie odbędzie się sporo imprez.

Interesujący nas koncert Jelonka, z którym zagrać miał zespół Leash Eye, przeniesiony został na dzień 23.10.2010. Zakupione bilety zachowują ważność.

Odwołany zostaje natomiast koncert Shadow Gallery, który miał się odbyć 13.10.2010 w warszawskiej Progresji.

Organizator koncertu, firma Metal Mind Prod. poinformowała, że "koncert nie będzie przełożony na inny termin. Za zmianę planów wszelkie osoby zainteresowane a przede wszystkim fanów zespołu bardzo przepraszamy. Bilety można zwrócić w miejscu ich zakupienia."
EXCITER - Death Machine
Nowy krążek mistrzów z Exciter, zatytułowany "Death Machine" ukaże się 29.10.2010 nakładem Massacre Records.

Płyta ukaże się również w limitowanej do 500 sztuk wersji winylowej.

Lista utworów: 1. Death Machine, 2. Dungeon Descendants, 3. Pray For Pain, 4. Razor In Your Back, 5. Demented Prisoners, 6. Power and Domination, 7. HellFire, 8. Skull Breaker, 9. Slaughtered In Vain.
SBB - "Los Człowieka" promuje nowy album
Legenda polskiej muzyki rockowej – zespół SBB - powraca z nową studyjną płytą, „Blue Trance”. Następca albumu „Iron Curtain” z 2009 roku, pojawi się nakładem Metal Mind Productions już 25 października br.

Trwają prace nad teledyskiem do nagrania „Los Człowieka”, który będzie promował najnowszy album. Darek Świtała, reżyser teledysku mówi: „Zdjęcia realizowaliśmy w kilku planach; między innymi luksusowym apartamencie, kultowym klubie Old Timers Garage w Katowicach a nawet w rezerwacie przyrody z unikalnym, seledynowym jeziorem. Na planie oprócz Józefa Skrzeka pojawiła się także ciesząca się coraz większym uznaniem modelka CaradelNeil. Co istotne, od razu narodziła się chemia pomiędzy nią a artystą, co pozwoliło nadać zdjęciom jeszcze bardziej emocjonalnego charakteru. To bardzo ważne ponieważ muzyka SBB jest trudna do przełożenia na język filmowy... Także w przypadku najnowszego obrazu trudno mówić o typowym, banalnym scenariuszu. To, co będzie esencją tego teledysku to po pierwsze unikalne, poetyckie zdjęcia a po drugie pewien uniwersalizm, który każdemu pozwoli na własną interpretację obrazu połączonego z muzyką.”

Więcej w rozwinięciu newsa.
HELLOWEEN - klip
Helloween promuje swój nowy krążek.

Od dzisiaj można obejrzeć nowy klip zespołu, nakręcony do kawałka "Are You Metal?".

Nowa płyta niemieckiej kapeli, zatytułowana "7 Sinners" ukaże się w przyszłym miesiącu.
SHADOW GALLERY - przedsmak koncertu
Już w najbliższą środę, 13 października, amerykańska prog-metalowa formacja Shadow Gallery zagra na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce. Grupa, której charakter przez prawie 20 lat istnienia był czysto studyjny, wystąpi w warszawskim klubie Progresja.

Shadow Gallery odbywa obecnie swoją pierwszą w karierze europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedza takie kraje jak Włochy, Francja, Grecja, Słowacja czy Polska. Inauguracyjny koncert miał miejsce 2 października podczas festiwalu ProgPower Europe w holenderskim Baarlo. Występy zespołu są pierwszą okazją aby na żywo usłyszeć materiał z ostatniej, bardzo udanej płyty zespołu, „Digital Ghost” (2009) oraz wybrane utwory z poprzednich pięciu wydawnictw grupy.

Przedsmak koncertu stanowi z pewnością teledysk do „Gold Dust”, nagrania promującego ostatnią płytę Shadow Gallery, który nadal można obejrzeć w serwisie YouTube.

Zespołowi na całej europejskiej trasie towarzyszy rockowa formacja z Grecji - Maplerun.

Więcej informacji o koncercie w rozwinięciu newsa.
ALTARS OF DESTRUCTION - nowy klip
Fiński band thrash metalowy Altars Of Destruction przygotował klip do kawałka "Cross The Line (Of No Return)".

Reżyserii podjął się Jani "Viski" Viskari, na co dzień perkusista zespołu Anguish.

Ostatni album Finów, zatytułowany "Gallery Of Pain", ukazał się w kwietniu bieżącego roku nakładem Violent Journey Records.
HELIX - album akustyczny w listopadzie
Pochodząca z Kanady, hard rockowa grupa Helix przygotowała nowy, tym razem akustyczny alub, zatytułowany "Smash Hits Unplugged."

Płyta pojawi się w sklepach prawdopodobnie w listopadzie tego roku.

Znana jest już tracklista tego albumu: 1. Rock You, 2. Heavy Metal Love, 3. Gimme Gimme Good Lovin', 4. Make Me Do (Anything You Want), -5. Wild In The Streets/No Rest For The Wicked, 6. Deep Cuts The Knife, 7. The Kids Are All Shakin', 8. Dream On, 9. That Day Is Gonna Come, 10. Good To The Last Drop, 11. A Touch of Magic (James Leroy cover)
Wygraj sobie nagranie płyty - kilka nowych informacji
Informacja od organizatora konkursu:

"Kochani to nie koniec!
To dopiero połowa eliminacji do finału konkursu!

Wskakuj więc i pokaż co potrafisz - nadal nie jest za późno!
Może to ty właśnie wygrasz sobie nagranie profesjonalnej płyty, teledysku, reportażu, sesji zdjęciowej oraz wiele cennych nagród rzeczowych w tym także promocje swojego talentu!

Więcej tu: www.othercenter.pl/viewtopic.php?f=14&t=76

Nagrodzonych jest nie jeden a sześć zespołów!
Fani - wy także - możecie uczestniczyć w tej misji, wystarczy, że będziecie głosować na swojego wybrańca i za to zdobędziecie swoje!!

więcej tu: www.othercenter.pl/viewtopic.php?f=14&t=228"

Lista nagrodzonych w rozwinięciu newsa.
Rebellion Tour Vol. II
Koncertem 12.10.2010 w lubelskim klubie Graffiti rozpoczyna się druga odsłona Rebellion Tour.
Tym razem w trasę wyruszą zespoły: Decapitated, Hate, Christ Agony, Vedonist, Nammoth i Nerve.

Trasa wyglądać będzie następująco:
- 12.10.2010 - Graffiti/ Lublin
- 13.10.2010 - Live/ Rzeszów
- 14.10.2010 - Loch Ness/ Kraków
- 15.10.2010 - Wiatrak/ Zabrze
- 16.10.2010 - Rude Boy/ Bielsko-Biała
- 17.10.2010 - WZ/ Wrocław
- 18.10.2010 - Blue Note/ Poznań
- 19.10.2010 - Bunkier/ Toruń
- 20.10.2010 - Ucho/ Gdynia
- 21.10.2010 - Przystań Marina/ Olsztyn
- 22.10.2010 - Progresja/ Warszawa
- 23.10.2010 - Fama/ Białystok
- 24.10.2010 - Dekompresja/ Łódź

Otwarcie: 17:30, start: 18:00
Bilety: 35 PLN (przedsprzedaż), 45 PLN (w dniu koncertu)
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
** RAGE **
- Carved In Stone


** PARADISE LOST **
- Tragic Idol


** DORMANT DISSIDENT **
- Knightmares


** SLARTIBARTFASS
- Schwarz Verhüllt

** CORRUPTION
- Spleen

** TRAUER
- A Walk Into The Twilight

** JACK CRUSHER
- Soulless Humanity

** WITCHTRAP
- Trap The Witch

** DEATH HAS SPOKEN
- Fade

** HAIL SPIRIT NOIR
- Pneuma

** HELLHAIM
- Slaves Of Apocalypse

** DEMONIAC
- Intemperance

** LIFEPHOBIA
- All My Life

** TERRORKULT
- Crush The Pious

** NECRO
- Time Is Coming

** ALDARIA
-When The Time Has Come

** NORTHERN PLAGUE
- Scorn The Idle


więcej recenzji
*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM *****


********* GRIN *********


*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin


*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa


*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa


*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ In Twilight's Embrace
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


*** ARCH ENEMY
+ Jinjer
- Progresja/ Warszawa


*** AIR RAID
+ Savager
+ Stormer
- U Bazyla/ Poznań

*** CLOSTERKELLER
+ Pampeluna
- Czarny Spichrz/ Włocławek

*** SUMMER DYING LOUD
+ Sodom
+ Unleashed
+ Wolfheart
+ i inni
- Aleksandrów Łódzki

*** ROCK & ROSE FESTIVAL
+ Kat & Roman Kostrzewski
+ Alastor
+ Dragon
+ Gomor
- Kutno


więcej relacji
*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook


*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemiwięcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  26,364,893 unikalne wizyty  Top Top